مبل استیلمبلمان منزل

راهنمای خرید مبل استیل ارزان قیمت [متنوع ترین مبل های نیمه استیل]

خرید مبل

مبلمان جزو یکی از لوازم های مهم در طراحی دکوراسیون می باشد. نحوه چیدمان مبل در منزل و همچنین رنگ آن بسایر مهم است. مبل ها وسیله راحتی برای نشستن افراد می باشد. مبل ها در دو نوع مبل سلطنتی و مبل راحتی عرضه می شوند. برای اینکه بتوانید بک مبل استیل مناسب خریداری کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مبل استیل

کلاف مبل استیل یا مبل سلطنتی از جنس چوب می باشد. جنس چوب کلاف از چوب های راش، گردو و یا بلوط ساخته می شود. کلاف این نوع مبل ها، منبت کاری می شود. فوم این گونه مبل ها از نوع فوم سرد یا اسفنج ۳۰ کیلویی می باشد. فوم مبل های سلطنتی باید دارای مقاومت بالایی باشد و قابلیت ارتجاعی داشته باشد. همچنین باید نوع پارچه و دوخت مبل های استیل از جنس مرغوب باشد. مبلمان استیل مناسب برای مهمانی های رسمی، تالارهای پذیرایی و همچنین مناسب برای سالن های پذیرایی می باشد.

ویژگی های مبل سلطنتی

مبلمان سلطنتی در دو قالب هفت نفره و نه نفره عرضه می شود. (مبل سلطنتی ۷ نفره شامل: یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دونفره و دو عدد مبل تک نفره است. مبل سلطنتی ۹ نفره شامل: یک کاناپه ۳ نفره، ۴ عدد مبل تک نفره و دو عدد میزبان است.) مبل های استیل در دو نوع مبل استیل کلاسیک و مبلمان استیل مدرن در بازار موجود می باشد. برای خرید مبل با توجه به فضای محیط مورد نظر، می توانید مبل کلاسیک و یا مبل مدرن را انتخاب کنید.

مبلمان سلطنتی بسیار پر زرق و برق هستند و دکوراسیون فضای شما را خاص و لوکس می کند. منبت کاری این مبل ها باید دارای ظرافت و زیبایی خاصی باشد. برای خرید مبلمان استیل نکلت زیر را رعایت کنید.

چوب مبل های سلطنتی

کلاف مبل های استیل می تواند از جنس چوب گردو و راش باشد. برای اینکه منبت کاری رو مبل ها زیباتر به چشم آید بهتر است از چوب راش استفاده شود.

جنس پارچه مبل های استیل

جنس پارچه استفاده شده برای مبل های سلطنتی می تواند از جنس: ساتن (کریستالی)، مخمل و چرم باشد.

رنگ چوب مبلمان استیل

پس از انتخاب نوع چوب مبل و طرح منبت کاری آن، باید رنگ چوب را انتخاب کنید. انتخاب رنگ چوب مبلمان سلطنتی با توجه به رنگ و جنس پارچه مشخص می شود. رنگ چوب شامل موارد زیر می شود:

  • مبلمان استیل استخوانی
  • مبلمان استیل سفید
  • مبلمان استیل طلایی

برای مبل هایی با رنگ چوب روشن، پارچه های تیره رنگ مناسب هستند. برعکس برای مبلمان با رنگ چوب طلایی، پارچه هایی با رنگ روشن مناسب هستند. همچنین پارچه های طرح دار و گلدار نیز مناسب برای چوب های با رنگ روشن می باشد.

 

 انواع مبلمان سلطنتی

  • مبل سلطنتی کلاسیک

مبلمان کلاسیک برای محیط های بسیار بزرگ و تالارهای پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه مبل ها دارای تاج های بلندی هستند.

  • مبل سلطنتی مدرن

مبلمان مدرن مناسب برای محیط های مدرن و جدید می باشد. این گونه مبل ها شیک و زیبا هستند.

  • مبل نیمه استیل

مبلمان نیمه استیل از هنر منبت کاری کمتری استفاده شده است. این گونه مبل ها مناسب برای محیط های کوچک می باشد.

  • مبل استیل راحتی

مبلمان راحتی استیل همانند مبل های نیمه استیل هستند. این مبل ها راحتی بیشتری نسبت به سایر مبل ها دارند.

 

قیمت مبل استیل

قیمت مبل سلطنتی با توجه به نوع چوب و پارچه تعیین می شود. میزان چوب استفاده شده در مبل تاثیر زیادی در قیمت آن دارد. هرچقدر میزان چوب و تاج مبل ها بیشتر باشد قیمت مبل هم بالاتر می شود. پارچه مرغوب استفاده شده در مبل های استیل هم در قیمت مبلمان استیل موثر است. مبل های نیمه استیل و مبل های استیل کلاسیک نسبت به سایر مبل های استیل ارزان تر می باشند. مبلمان استیل راحتی نیز قیمت مناسبی را دارد.

محافظت از مبل های استیل

تمام مبلمان سلطنتی و استیل دارای انواع کاور ها می باشد. کاور مبل ها از جنس پارچه، ژله ای و چرمی می باشد. کاور مبل ژله ای و کاور چرمی ضد آب و ضد ضربه می باشد. تمام کاور ها قابل شست و شو می باشند. کاور های ژله ای زیبایی مبل های استیل را نمایان می کنند. کاور های پارچه ای نیز طوری هستند که فقط پارچه مبل ها را می پوشاند و تمام کلاف مبل ها را نمایان می کند. کاور های چرمی تمام مبل را می پوشاند و محافظت کامل از مبل را می کند.

چیدمان مبل های سلطنتی

مبل های استیل به صورت ۹ نفره و ۷ نفره در بازار عرضه می شود. مبلمان سلطنتی نه نفره مناسب برای خانه های با متراژ بزرگ هستند. مبلمان سلطنتی هفت نفره مناسب برای خانه های با متراژ کم می باشد. برای خانه های بسیار کوچک نیز می توانید از طراحان دکوراسیون داخلی کمک بگیرید و با بهترین مدل چیدمان، منزل خود را هماهنگ سازی کنید.

چیدمان مبلمان سلطنتی از نکات بسیار مهم در دکوراسیون محیط منزل می باشد. اگر محیط منزل شما دارای فضای کوچکی می باشد بهتر است این نوع مبلمان را به صورت گرد بچینید. ز آنجا که در این نوع چیدمان، مبل‌ها به شکل دایره، حول یک نقطه کانونی چیده می‌شوند سعی کنید در تعیین نقطه کانونی دقت کنید به عنوان مثال در منازلی که شومینه وجود دارد، شومینه می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن