روتختیمبلمان منزل

جدیدترین مدل روتختی با جنس مرغوب+روتختی عروس [قیمت باورنکردنی]

روتختی

اتاق خواب یک فضای مورد علاقه تمام افراد به شمار می آید. دکوراسیون اتاق خواب و طراحی داخلی آن از نکات مهم چیدمان منزل می باشد. بعد از یک روز پر مشغله تنها جایی که خستگی را از تن بیرون می آورد، سرویس خواب می باشد. سرویس روتختی تاثیر به سزایی در استراحت افراد دارد. یک روتختی خوش رنگ و خوش بافت می تواند اتاق خواب را زیباتر نشان دهد. روتختی ارزان متنوع ترین لوازم اتاق خواب می باشد. ست سرویس روتختی شامل تکه های: کاور تشک، لحاف تخت، کاور بالشت و تعدادی کوسن می باشد.

انتخاب سرویس روتختی متناسب با دکوراسیون داخلی اتاق خواب کار دشواری می باشد. با خواندن این مقاله می توانید یک روتختی بسایر زیبا و جنس مرغوب انتخاب کرده و خریداری کنید. نخ به کار برده شده در ست روتختی و الیاف داخلی آن از مهمترین موارد یک روتختی خوب و مرغوب است. سرویس های روتختی دارای رنگ های مختلف، طرح های متفاوت و خاص و همچنین جنس های متنوعی دارد. جنس کالای خواب باید به گونه ای باشد که ضد حساسیت و ضد آلرژی باشد.

 

انواع روتختی

سرویس کالای خواب در دو نوع: سرویس خواب دو نفره و سرویس خواب یک نفره عرضه می شود. روتختی دونفره مناسب برای سرویس خواب دونفره می باشد. روتختی تکنفره نیز مناسب برای تختخواب های یکنفره می باشد. توجه داشته باشید تخت های یک نفره و دونفره سایز های متفاوتی دارد. قبل از خرید روتختی باید سایز تختخواب تان را اولویت قرار دهید.

روتختی دونفره

کالای خواب دو نفره شامل تعداد تکه های متفاوتی می باشد. روتختی دونفره شامل موارد زیر می باشد:

 • روتختی عروس
 • روتختی اسپرت
 • روتختی جوان

روتختی دونفره ۶ تکه

سرویس خواب دونفره می تواند از تکه های مختلفی تشکیل شود، روتختی ۶ تکه شامل: ۱ عدد کاور تشک، ۱ عدد لحاف تخت، ۲ عدد رو بالشتی و ۲ عدد کوسن می باشد. و در برخی از سرویس خواب های دونفره به جای ۲ عدد روبالشتی و ۲ عدد کوسن، ۴ عدد روبالشتی دارد. کالای خواب دونفره ۶ تکه مناسب برای تخت های اسپرت و جوان می باشد.

روتختی دونفره ۹ تکه

سرویس خواب دونفره ۹ تکه شامل: ۲ عدد کاور کش دار تشک، ۲ عدد لحاف تخت، ۲ عدد رو بالشتی، ۲ عدد کوسن کوچک و ۱ عدد کوسن بزرگ. روتختی دونفره ۹ تکه مناسب برای روتختی عروس می باشد.

 

روتختی تک نفره

کالای خواب یکنفره نسبت به روتختی دونفره، شامل تکه های کمتری می باشد. روتختی یک نفره شامل موارد زیر می باشد:

 • روتختی نوزاد (دارای طرح های کارتونی با توجه به جنسیت نوزاد)
 • روتختی کودک
 • روتختی نوجوان
 • روتختی پسرانه
 • روتختی دخترانه

روتختی تک نفره ۳ تکه

سرویس خواب یک نفره ۳ تکه شامل: ۱ عدد کاور کش دار برای تشک، ۱ عدد لحاف . ۱ عدد رو بالشتی می باشد. روتختی یک نفره ۳ تکه مناسب برای روتختی نوزاد و روتختی کودک می باشد.

روتختی تک نفره ۴ تکه

سرویس خواب یک نفره ۴ تکه شامل: ۱ عدد کاور ساده برای روی تشک، ۱ عدد لحاف، ۲ عدد هم رو بالشتی می باشد. روتختی یک نفره ۴ تکه مناسب برای روتختی نوجوان، روتختی دخترانه و روتختی پسرانه می باشد.

نکات مهم در خرید روتختی

یکی از مهمترین موارد در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب، انتخاب یک روتختی مناسب می باشد. سرویس خواب اولین وسیله ای است که در هنگام ورود به اتاق خواب دیده می شود. در هنگام خرید روتختی باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید. برای انتخاب و خرید یک روتختی ارزان قیمت و جنس مرغوب با ما همراه باشید.

رنگ روتختی

رنگ روتختی می تواند به صورت تک رنگ و یا ترکیبی از رنگ های دیگر باشد. انتخاب روتختی با یک رنگ قشنگ و مناسب با لوازم داخل اتاق کار بسیار آسانی می باشد. انتخاب رنگ روشن برای اتاق خواب های کوچک (فضای اتاق خواب را بزرگ نشان می دهد) توصیه می شود. برای روتختی نوراد و کودک بهتر است رنگ های شاد انتخاب شود زیرا در روحیه کودک تاثیر دارد. رنگ های تیره روتختی مناسب برای فصول پاییز و زمستان می باشد. رنگ های روشن روتختی نیز مناسب برای فصول بهار و تابستان می باشد.

جنس روتختی

جنس روتختی باید نرم و لطیف باشد. الیاف روتختی می بایست از جنس طبیعی باشد. پارچه استفاده شده در سرویس خواب اگر مرغوب باشد باعث حساسیت و پرز دهی نمی شود. انواع جنس کالای خواب شامل موارد زیر می باشد:

 • روتختی مخمل
 • روتختی ابریشم (مناسب برای روتختی عروس)
 • روتختی ساتن
 • روتختی کتان
 • روتختی نخی
 • روتختی پنبه ای
 • روتختی دانتل (روتختی عروس دانتل)

روتختی هایی از جنس ابریشم و ساتن بیشتر جنبه زیبایی دارند. روتختی هایی از جنس نخی و پنبه ای برای استفاده عموم منساب می باشند. (توجه داشته باشید که روتختی نوزاد و کودک باید از جنس نخ و گنبه باشد تا پوست کودک اذیت نشود.)

طرح روتختی

انتخاب طرح روی روتختی بستگی به نوع دکوراسیون اتاق خواب دارد. سلیقه افراد نیز تاثیر مستقیم در طرح روتختی نیز دارد. روتختی با طرح های خلوت (روتختی ساده) برای روتختی عروس بیشتر استفاده می شود. روتختی هایی با طرح های شخصیت های کارتونی مناسب برای نوراد و کودک می باشد. طرح روتختی در زیبا به چشم آمدن تختخواب موثر است.

سایز روتختی

برای خرید یک کالای خواب مناسب، باید سایز تختخواب مورد نظر را در نظر بگیرید. روتختی های ۲ نفره و ۱ نفره در سایز های مختلفی در فروشگاه ها به فروش می رسند. (سایز روتختی با توجه با سایز تختخواب خریداری می شود.)

روتختی ارزان

برای خرید روتختی ارزان، جنس کالای خواب و برند آن اولویت دارد. برای خرید کالای خواب ارزان باید در ابتدا یک فروشگاه مناسب را برای خرید سرویس روتختی انتخاب کنید. برای اینکه خرید موفقی داشته باشید گول اسم روتختی ترک را نخورید. برخی از فروشگاه ها به اسم روتختی ترک، کالاهای متفرقه را با قیمت های هنگفت به شما عرضه می کنند. پس برای خریداری محصول موردنظرتان جنس آن بسیار مهم می باشد.

خرید روتختی عروس

خرید روتختی عروس یکی از حساس ترین و مهمترین خرید برای عروس و داماد ها می باشد. اتاق خواب عروس و داماد می بایست فضایی آرامش بخش و دلنشین باید پس به همین دلیل باید از وسایل های زیبا و خاص استفاده کرد. برای خرید روتختی عروس باید سبک دکوراسیون منزل را در اولویت قرار داد، سپس رنگ روتختی عروس بسیار حائز اهمیت است. روتختی باید مطابق با پرده اتاق خواب و فرش اتاق خریداری شود. جنس روتختی بهتر است با پارچه پرده نیز مطابقت داشته باشد.

قیمت روتختی

بعد از رعایت کردن نکات گفته شده برای خرید روتختی ارزان، قیمت آن بسیار اهمیت دارد. قیمت روتختی با توجه به اینکه روتختی دونفره می باشد یا تک نفره متغیر می باشد. قیمت روتختی وابسته با جنس روتختی است. جنس های روتختی ابریشم و مخمل با قیمت های بالاتری نسبت به روتختی کتان و ساتن عرضه می شود.

نحوه شست و شوی روتختی

نحوه شست و شوی کالای خواب در ماندگاری و طولانی تر شدن عمر روتختی موثر می باشد. هرچقدر جنس روتختی خوب و مرغوب باشد، شستوشوی آن نیز راحت تر می باشد. نکات مهم در شست وشوی روتختی شامل موارد زیر می باشد:

 1. شستن روتختی با مواد شوینده مناسب (عدم شستن با پودرهای دارای آنزیم)
 2. شستن آن با آب سرد و ولرم (عدم شستن روتختی با آب داغ)
 3. عدم فشردن و چراندن روتختی برای آب کشی آن
 4. سرویس روتختی را نباید به مدت طولانی خیس نگهدارید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن