تخت خواب

تختخواب و انواع متنوع آن [تخت خواب دو نفره و تکنفره]

تختخواب

تختخواب یکی از وسایل های ضروری و مهم در هر اتاق خوابی می باشد. انسان ها یک سوم عمرشان در خواب سپری می کنند. کیفیت و آرامش خواب در زندگی افراد بسیار تاثیر گذار می باشد. پس باید در هنگام خرید تختخواب وسواس به خرج دهند تا بتوانند تخت مناسبی را تهیه و خریداری نمایند. ظاهر و زیبایی تخت خواب همچون کیفیت آن بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. تخت خواب دارای انواع بسیار مختلفی می باشد. با مطالعه این مقاله می توانید با انواع آن آشنا شوید و یکی تخت مناسب و با کیفیت خریداری نمایید.

نکاتی برای خرید تخت خواب

همانطور که گفتیم در خرید تخت خواب کیفیت آن حرف اول را می زند. پس از آن باید به ظاهر و زیبایی آن نیز توجه کرد. توجه کنید که در هنگام خرید تخت باید متناسب با فضای اتاق باشد و همچنین مناسب با وزن و قد افرادی که قرار است از آن استفاده کنند. همینطور ارتفاع تخت نیز باید با توجه به فیزیک بدنی افراد و ابعاد محیط خریداری شود.

 

انواع تختخواب

تختخواب دارای انواع بسیار متنوعی می باشد. شما می توانید با توجه به ابعاد اتاق و تعداد نفراتی که قرار است از تخت استفاده کنند، تختخواب مناسبی را خریداری نمایید. انواع تخت شامل موارد زیر می باشند که هر کدام دارای ویژگی های متمایزی هستند:

  • تخت خواب دو نفره
  • تخت خواب تکنفره
  • تخت خواب طبقاتی
  • تخت خواب تاشو

 

تخت خواب دو نفره

تختخواب دو نفره مناسب برای دو نفر می باشد که با توجه به ابعاد اتاق خواب خریداری می شود. تخت های دو نفره مناسب برای عروس و داماد ها می باشد. تخت خواب عروس می تواند در طرح ها و رنگ های مختلف خریداری شود. تختخواب عروس به صورت سلطنتی، تاج بلند و یا مدرن در بازار موجود هستند. بهترین رنگ برای سرویس خواب عروس رنگ سفید و یا کرم می باشد.

اگر اتاق خواب شما دارای ابعاد بزرگی می باشد می توانید از تخت های دو نفره نیز استفاده کنید که خوابی راحت را تجربه کنید. برخی افراد عادت دارند فضای خوابشان بزرگ و گسترده باشد، به همین دلیل تخت های دو نفره به آن ها توصیه می شود.

تخت خواب تکنفره

تختخواب تکفره مناسب برای یک نفر می باشد. تخت های یک نفره مناسب برای کودکان و نوجوانان می باشد. برای خرید تخت خواب پسرانه و تخت خواب دخترانه می توانید از تخت خواب های یک نفره بهره مند شوید. تخت های تک نفره اصولا به صورت مدرن در بازار موجود هستند. این نوع تخت ها را می توانید با توجه به ابعاد اتاق خواب خریداری کنید.

تخت خواب طبقاتی

تختخواب طبقانی نیز به صورت تخت خواب دو طبقه و تختخواب سه طبقه در بازار موجود می باشد. اگر اتاق خواب شما دارای فضای کوچکی می باشد و نمی توانید از دو تخت تکنفره استفاده کنید، می توانید تختخواب دو طبقه را انتخاب کنید. تخت های طبقانی فضای کمی از اتاق خواب شما را اشغال می کند. کاربرد دیگر تخت های طبقانی در مکان هایی مانند خوابگاه ها، اقامتگاه های گروهی، زندان ها و… می باشد. تخت های طبقاتی توسط نردبان به یکدیگر متصل هستند و به راحتی قابل استفاده می باشند.

تخت خواب تاشو

تختخواب تاشو بسار پرکاربرد می باشد. این نوع تخت ها نیز مناسب برای اتاق خواب های کوچک می باشد. شما می توانید از تخت های تاشو در هنگام خواب استفاده کنید و در صرت بلااستفاده بودن آن را تا کنید و از کمد و کشو هایی که دارد استفاده کنید.

جنس تختخواب

انواع تخت خواب ها دارای پایه و اسکاتی هستند که طول عمر تختخواب با توجه به جنس اسکلت ها تخمین زده می شود. در حالت کلی جنس تخت خواب ها به سه دسته تقسیم می شود. تخت های چوبی، فلزی و ترکیبی از چوب و فلز که در ادامه با ویژگی های هر کدام از آن ها آشنا می شوید.

تخت خواب چوبی از قیمت بالایی برخوردار هستند اما استحکام بالایی هم دارند. تختخواب های چوبی از زیبایی خاصی نیز برخوردار هستند. تخت چوبی مناسب برای تخت عروس و داماد ها می باشد. تخت های چوبی که با ام دی اف ساخته شده اند از قیمت های پایین تری برخوردار هستند. تخت خواب های فلزی و چوبی که به صورت ترکیبی ساخته شده اند ضمن داشتن استحکام از لحاظ قیمت بسیار مناسب تر از تخت های چوبی هستند. تخت خواب فلزی نیز مناسب برای خوابگاه ها و یا سرباز خانه ها هستند که از حداکثر استحکام برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن