بدون دسته بندی

دکوراسیون اداری مدرن ارزان + تیم حرفه ای [دیزاین اداری لاکچری]

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری نقش بسیار مهمی در شرکت ها و اداره ها دارد. محل کار افراد به عنوان خانه دوم آن ها تلقی می شود. از آن جایی که افراد ساعت زیادی از روز را در محل کار خود می گذارانند، می بایست محل کارشان محیطی امن و آرام باشد. نوع چیدمان لوازم در محیط اداری از اهمیت بالایی برخوردار است. دکوراسیون داخلی اداری باید به گونه چیده شود که محیط کار، یک فضای یکپارچه را برای کارمندان بسازد. دیزاین اداری، محیط را از یک نواختی خارج می کند.

طراحی چیدمان اداری باید توسط یک تیم حرفه ای پیاده سازی شود. چگونگی چیدمان لوازم بر اساس نوع کار اداره صورت می گیرد. روحیه افراد و سلیقه شان نیز در چیدمان تاثیر به سزایی نیز دارد. اگر دکوراسیون محیط کار ظاهری مرتب و زیبا داشته باشد باعث جلب اعتماد مشتریان می شود. ظاهر و دکور اداری، رنگ های به کار رفته در چیدمان بیانگر روحیات صاحبان شرکت ها  می باشد. توجه داشته باشید که طراحی دیزاین اداری به نوع کسب و کار بستگی دارد.

یکپارچگی در دکوراسیون اداری

یکپارچگی یک نوع هماهنگی میان لوازم های یک محیط اداری می باشد. نحوه چیدمان عناصر، جنس عناصر واستفاده از نورپردازی در یکپارچگی دکوراسیون اداری مدرن تاثیر به سزایی دارد. استفاده از یک رنگ ثابت در دکور محیط اداری، برای کارکنان کسل کننده می باشد. رنگ های تضاد می توانند مکمل خوبی باشند. نورپردازی بیش از حد ممکن نیز می تواند محیط را دلسرد کند. برای طراحی دکوراسیون، اصول رنگ شناسی حرف اول را می زند. استفاده از رنگ ها در دکوراسیون، در روحیه افراد موثر می باشد.

 

نکات مهم در دیزاین اداری

 • استفاده از رنگ های مناسب و مکمل
 • استفاده از نورپردازی خوب و کافی
 • نحوه چیدمان مبلمان ادارای
 • استفاده از استاندارد ها و آرگونومیک ها (جهت جلوگیری از خستگی کارکنان)
 • استفاده از پارتیشن بندی درست و مناسب (استفاده از دیوار)
 • داشتن آشپزخانه و میز ناهار خوری جهت استفاده در تایم ناهار
 • داشتن یک اتاق مجزا برای استراحت کارکنان
 • داشتن قفسه برای هر یک از کارکنان جهت نگهداری از لوزمات شخصی شان
 • داشتن یک میز و صندلی مجزا برای هر کدام از کارمندان

 

نورپردازی در دکوراسیون اداری

نورپردازی در دکور محیط کار بسیار مهم است. روشنایی مناسب در فضای کار باعث می شود کار مفیدی را از کارکنان دریافت کرد. بهترین نورپردازی برای دفاتر اداری، نورپردازی سطح کار می باشد. از نورپردازی موضعی می توان بای سطح کار استفاده کرد.  کارمندان می بایست نور کافی برای دید میز کار خود داشته باشند. نورپردازی برای کل فضای محیط اداری توصیه می شود.

رنگ در دیزاین اداری

نوع کسب و کار، در انتخاب یک رنگ مناسب برای فضا تاثیر مستقیم دارد. علاوه بر آن هر سازمانی یک رنگ سازمانی مخصوص به خود را دارد. استفاده از رنگ سازمانی هم می تواند در چیدمان اداری مفید باشد. در تکنیک رنگ بندی تک رنگ فقط از یک رنگ (فام) استفاده می شود. در تکنیک تک رنگ با تغییرات تیرگی و رونشی می توان محیط را کنتراست داد. در تکنیک رنگ بندی مشابه از چند رنگ اصلی + رنگ سازمانی استفاده می کنند. همچنین در تکنیک رنگ خنثی از رنگ سازمانی و متضاد آن در دکوراسیون استفاده می شود.

برای انتخاب تکنیک های رنگی ابتدا باید سبک دکوراسیون داخلی مشخص شود. در سبک دکوراسیون مدرن از رنگ های خنثی و در سبک کلاسیک از تکنیک مشابه استفاده می شود.

ارتقای کیفیت کار با طراحی دکوراسیون

وجود پنجره و جداره ی شفاف ارتباط میان داخل و بیرون را برقرار می کند. استفاده از گل ها، گیاهان و فضای سبز، آب نما ها و صدای آب در کیفیت کار موثر می باشد. استفاده از هارمونی طرح ها و رنگ ها در دیزاین اداری باعث بازدهی بیشتر افراد می شود. استفاده از مبلمانی راحت و با رنگ و طرح مناسب بسیار تاثیر گذار است. اختصاص دادن یک فضای مناسب با دکوراسیون داخلی برای استراحت کارکنان می تواند در ارتقای کیفیت کار موثر باشد.

 

طراحی داخلی محیط اداری

برای طراحی داخلی محیط اداری پس از تعیین نوع فعالیت، نوع کار با ترسیم پلان شروع می شود. پلان ها بر اساس زمینه کاری شرکت ها به صورت پلان باز و پلان بسته پیاده سازی می شوند. هر کدام از پلان های معرفی شده مزیت ها و معایبی دارند که با توجه به اهداف شرکت ها می توان از آن ها بهره گرفت. استفاده از پلان مناسب در دکوراسیون محیط اداری تاثیر مثبتی دارد.

 

پلان باز در دکوراسیون محیط اداری

 • مشارکت و کار گروهی به دلیل عدم تفکیک بالاست
 • دسترسی افراد به اطلاعات یکدیگر راحت صورت میگیرد
 • احساس استرس به دلیل فقدان حریم شخصی
 • تغییر قلمرو و استفاده از میز کار متفاوت به دلیل فقدان فضای فیزیکی ثابت
 • سر و صدای بالا
 • تمرکز حواس پایین

پلان بسته در دکوراسیون محیط اداری

پلان بسته مناسب برای دفاتر سلولی می باشد.

 • کنترل شخصی روی فضای کار
 • حواس پرتی کمتر
 • استرس کمتر و ارائه کار فردی بهتر
 • تصمیم گیری و در نهایت رضایتمندی بیشتر از محیط کار
 • عدم مشارکت فرد با دیگر کارکنان

پلان بسته مناسب برای فعالیت هایی می باشد که نیاز به سکوت و آرامش دارند. بلعکس پلان باز منسب برای فعالیت هایی می باشد که کار تیمی و گروهی دارند. اکثر شرکت ها فعالیت های گروهی و تیمی انجام می دهند و هم سعی بر حفظ حریم شخصی افراد دارند. این گونه دفاتر شرایط کاری بهتری دارند و همچنین بازدهی کارکنان بسیار بالا می باشد.

تاثیر طراحی اداری

طراحی محیط اداری تاثیر مستقیمی در رابطه با میزان عملکرد آن سازمان دارد. دکوراسیون اداری اگر به صورت درستی انجام شود، باعث رضایت افرادی که در آن محیط کار فعالیت می کنند، می شود. با طراحی اداری می توانید راندمان کاری افراد را بالا ببرید و سبب رضایت شغلی کارکنان نیز می شود.  طراحی اداری علاوه بر افزایش کارایی کارکنان موجب افزایش روحیه کارنمدان نیز می شود. دکوراسیون داخلی اداری به سازمان و شرکت های کوچک و بزرگ توضیه می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن