راهنمای خرید

راهنمای خرید میز ناهار خوری [قیمت میز ناهار خوری ۹۹ + نکات خرید]

فوت و فن‌های خرید میز ناهار خوری جدید 99

جامع ترین راهنمای میز ناهار خوری

راهنمای خرید میز ناهار خوری برای انتخاب درست و پاسخ دادن به تمامی سوال شما است. از ابعاد میز ناهار خوری ۴ نفره تا میز ناهار خوری جدید. چگونه یک ست مبل و میز ناهار خوری تهیه کنیم و اطلاع از قیمت میز ناهاری خوری. این راهنمای جامع خرید میز ناهارخوری به سبک تجربه شخصی یک خانوم خانه دار می باشد. این مقاله راهنمایی خرید میز ناهار خوری را مطالعه تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

در این راهنمای خرید میز ناهار خوری به شما می‌گوییم که یک میز خوب چه ویژگی‌هایی دارد. اصلا میز‌های محبوب و میزناهار خوری جدید این روز‌ها کدامند. از تنوع میز ها و ترفند‌هایی که می‌توانید برای شناخت یک میز استاندارد به کار بگیرید.

چگونه یک میز ناهار خوری خوب بخریم ؟

خرید یکی از دغدغه های مهم بانوان است. برای خرید ناهار خوری مخصوصا به صورت اینترنتی می بایست راهنمای خرید میز ناهار خوری را حتما مطالعه نمایید تا خریدی بسیار مناسب و مطلوب داشته باشید.
بهترین خرید میز ناهار خوری زمانی خواهد بود که متناسب با بوجه ، فضای منزل شما و دارای طرح و سبکی زیبا باشد تا آن را سال ها دوست داشته باشید. برای خرید عواملی وجود دارد که باید در هنگام انتخاب آنها را مد نظر بگیرید.

راهنمای خرید میز ناهار خوری
راهنمای خرید میز ناهار خوری

 

 خرید میز ناهار خوری با تجربه ای شخصی یک خانوم خانه دار

من بیش از چند ماه است که برای خرید وسایل و جهیزیه خود به عنوان خریدار میزناهار خوری بسیاری از مقالات خرید کالاهای خانگی را مطالعه کرده وبا صبحت با یک تولید کننده مبلمان و میز ناهار خوری و همچنین خواندن ده ها مقاله راهنمای خریدار میز ناهار خوری و جستجوی ده ها فروشگاه اینترنتی یک راهنمای جامع خرید میز نهار خوری را برای شما آماده کرده ام تا تجربه خود رابا شما به اشتراک بگذارم.
هدف من همیشه توصیه به خرید کالایی با کیفیت با قیمت مقرون بصرفه است.

راهنمای خرید میز ناهار خوری استاندارد

۱ -اندازه

هنگامی که شما مبل و میز ناهار خوری برای خانه انتخاب می کنید ، باید فضای موجود را مورد بررسی قرار دهید. قبل از خرید نهار خوری حتما اندازه آشپزخانه تان را بررسی کنید. اگر آشپزخانه شما فضای زیادی را ندارد یک میز ناهار خوری کوچک دونفره خریداری کنید. در مرحله اول باید هنگام خرید به اندازه میزناهار خوری دقت کنید. در واقع زمان خرید میز نهار خوری باید توجه کنید که ارتفاع میز با مشخصات فیزیکی شما سازگار باشد. مثلا اگر خانواده شما قد بلند بوده باید به سراغ میز های بلند رفته.

راهنمای خرید میز ناهار خوری
راهنمای خرید میز ناهار خوری

برای اینکه بتوانید یک میز استاندارد را از غیر استاندارد تشخیص بدهید از این روش ها استفاده کنید. برای تشخیص میزنهار خوری استاندارد اول روی صندلی آن بشینید اگر بلندی میز تا قسمت پایین قفسه سینه شما بوده و اینکه فاصله آرنج تا بدن بیش تر از ۴۰ سانتی متر باشد میز ناهار خوری استاندارد است. در غیر این صورت میز استاندارد نبوده . حتما به این نکته توجه کنید چرا که در میزهای ناهار خوری غیر استاندارد بدن شما هنگام غذا خوردن راحت نبوده.
میز ناهار خوری نباید انقدر کوتاه باشد که شما خم شده و یا نباید انقدر بلند باشد که احساس فخگی به شما دست دهد.

۲- صندلی ها

صندلی میز ناهار خوری استاندارد باید دارای زاویه ۹۰ درجه بین تشک زیرین با تکیه گاه باشد چرا که به هضم بهتر غذای شما کمک می کند. صندلی میز باید حالتی نرم و راحت داشته باشد. اگر شما هنگام غذا خوردن راحت نبوده و حالتی استاندارد نداشته باشید، دوست دارید هرچه زودتر غذای‌تان را تمام کنید و از روی صندلی بلند شوید به همین دلیل غذای شما به خوبی هضم نخواهد شد.
سعی کنید که صندلی میز خود را بدون دسته انتخاب کنید تا هنگام غذا خوردن راحت باشید. راه ایده آل برای انتخاب یک صندلی ناهار خوری مراجعه به صندلی هایی است که با میز مطابقت کامل دارند.

صندلی میز ناهار خوری
صندلی میز ناهار خوری
صندلی میز ناهار خوری
صندلی میز ناهار خوری

 

۳ – جنس میزنهار خوری

شخصی که قصد خرید میز ناهارخوری دارد، می‌خواهد میزی باکیفیت خریداری کند تا سال‌ها قابلیت استفاده داشته باشد. پس کیفیت ساخت میز و چوب استفاده شده در آن بسیار مهم است.
در بازار چهار نوع میز نهار خوری وجود دارد
نهار خوری چوبی
نهار خوری فلزی
نهار خوری mdf
نهار خوری ملامینه

راهنمای خرید میزناهار خوری چوبی

یک میز ناهار خوری ساخته شده از مواد محکم را انتخاب کنید. اگر می خواهید یک میز تا سالها برای شما کارکند یک میز ساخته شده از یک چوب سخت مانند چوب چوب ماهون ، گردو ، افرا ، بلوط و ساج انتخاب کنید.وسایل چوبی به دلیل اینکه غالباً با سفارش مشتری تولید می شود ممکن است بین یک تا دو هفته از زمان سفارش تا آماده شدن محصول زمان ببرد. شما می توانید برای صرفه جویی در وقت و اتلاف وقت در ترافیک از فروشگاه های آنلاین معتبر اقدام به ثبت سفارش نمائید .
در این نوع پایه های میز و صندلی ها از چوب استفاده میشه و رویه میز از ام دی اف (MDF) یا اچ دی اف (HDF) استفاده میشه.
میز بدون هیچ نوع پیچ یا لولای روی پایه قرار میگره که هم توی جا به جای کارتون رو راحت میکنه هم اینکه نگرانی از بابت شل و لق شدن کار ندارید.
قیمت میز نهار خوری جوبی نسبت به کار های دیگر بیشتر است اگه برای شما قیمت میز نهار خوری مهم نیست حتما این جنس میزرا انتخاب کنید.
مزایا
زیبایی فوق العاده
عمر بالا
کیفیت عالی
رنگ شدن کامل

معایب
مقاوم نبودن در برابر رطوبت

راهنمای خرید میز ناهار خوری چوبی
راهنمای خرید میز ناهار خوری چوبی

راهنمای خرید میز ناهار خوری MDF

پایه های این نوع میز ها معمولا از دو تخته که کنار هم به شکل ۹۰ درجه است و با پیج به رویه میز متصل می شوند . در این میز های شاهد طرح هایی خاصی نخواهیم بود فقط می توان روی این میز ها را با CNC طرح دار کرد و فقط رویه میز است که متفاوت می شود .

مزایا
قیمت مناسب

معایب
مقاوم نبودن در برابر رطوبت
نداشتن تنوع زیاد
لق شدن بعد از مدتی (به دلیل پیچ شدن پایه به صفحه)
عمر پایین تری نسبت به چوب

میز های ناهار خوری MDF
میز های ناهار خوری MDF

راهنمای خرید میز ناهار خوری ملامینه

این میز ها خیلی شبیه به میز های ناهار خوری MDF هستن و تفاوت شون اینه که توی این میز های از به جای ام دی اف از نئوپان با روکش استفاد

مزایا
قیمت مناسب نسبت به ام دی اف

معایب
مقاوم نبودن در برابر رطوبت
نداشتن تنوع زیاد
عمر پایین تری نسبت به ام دی اف
کیفیت پایین
لق شدن بعد از مدتی (به دلیل پیچ شدن پایه به صفحه)

راهنمای خرید میزناهارخوری فلزی

این میز ها معمولا پایه های فلزی دارن که صفحه رویه آنها از شیشه است که با چسب لیزری به پایه چسبیده میشن , در بیشتر مواقع فلز استفاده شده از لوله های فلزی آبکاری شده هست

مزایا
قیمت مناسب
مقاوم در برابر رطوبت آب
عمر بالا

معایب
نداشتن تنوع زیاد

۵- راهنمای خرید میز ناهار خوری برای طراحی میز

اگر قرار است میز و صندلی را جداگانه خریداری کنید، حتما به اندازه و شکل و طرح آنها توجه داشته باشید تا با هم جور در بیایند. اگر صندلی های دسته دار می خرید، مطمئن شوید که زیر میز جا می گیرند و ارتفاع آنها با هم تضاد ندارد. روی صندلی در پشت میز بنشینید و فاصله پا و میز را اندازه کنید تا کوتاه یا زیادی بلند نباشد. همچنین، زیر میز را نیز کنترل کنید تا پایه های صندلی ها و میز با هم تداخل نداشته باشند.
جدا شدن پایه از شیشه (به دلیل از بین رفتن چسب)شما می توانید میز را با سبک خانه خود ست کنید. کارهای بسیاری زیبایی در بازار وجود دارد. میزهای ناهار خوری مستطیل ، بیضی یا دایره ای شکل برای فضاهای رسمی ایده آل هستند.

راهنمای خرید میز ناهار خوری
راهنمای خرید میز ناهار خوری

۶ – راهنمای خرید میز ناهار خوری بسته به سبک خانه

بسته به سبک خانه خود ناهار خوری ای را انتخاب کنید که کامل کننده آشپزخانه شما باشد.
میزهای ناهار خوری به سبک های مختلف در بازار موجود می باشد.

  • سبک سنتی
  • سبک های کلاسیک
  • مدرن و معاصر
  • صنعتی

یکی لز مدل های جدید میز ناهار خوری ال است. این نوع میز ها بیشتر برای خانه هایی با سبک مدرن استفاده می شود. اگر مبلمان منزل شما ال است انتخاب این نوع مدل میز می تواند جذاب باشد.

۷ – میز ناهار خوری چند نفره بخرم ؟

اندازه میز و صندلی‌های غذاخوری مانند تمام لوازم پذیرایی دیگر نسبت به تعداد افراد خانواده و رفت‌وآمد مهمان بالا و پایین می‌رود. پرفروش‌ترین و زیباترین مدل‌های روز معمولا ۶نفره و ۸ نفره‌ها هستند. . اکثرا میزهای جمع‌وجور و کوچک برای صرف صبحانه و عصرانه در آشپزخانه قرار می‌گیرد و میزهای بزرگتر در سالن پذیرایی و برای میهمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۸- به خانه آوردن میز

هنگام خرید میز ناهارخوری حتما در مورد زمان، شرایط و هزینه تحویل آن از فروشنده سوال بپرسید در صورتی که ارسال رایگان نبود حتما مبلغ ارسال رو حتما توی فاکتور تون قید کنن .

۹- ست مبل و میز ناهار خوری

کلا چیزی به اسم ست کردن مبل با ناهار خوری توی کارهای کلاسیک و مدرن نداریم (برای مبلمان و ناهار خوری های سلطنتی ست داریم چون نوع گل های طرح های سلطنتی حتما باید با هم ست باشن ) ولی برای کارهای کلاسیک و مدرن راحت ترین, ساده ترین و بهترین راه اینه که در زمان سفارش رنگ چوب و پارچه یا چرم مشابه برای مبل و ناهار خوری تون استفاده کنید شما میتونید زمانی که میخواهید میز ناهار خوریتون رو سفارش بدید کد و برند پارچه و کد رنگ چوب رو اعلام کنید تا دقیقا همون پارچه ی رو که روی مبلتون استفاده شده برای میز ناهار خوری تون هم استفاده کنند.

انواع مبل راحتی و مدل های جدید سال

دوتا نکته نهایی

  • سعی کنید مبل و ناهار خوری تون رو از یکجا سفارش بدید (چون معمولا توی یه کارگاه رنگ میشن و پارچه رو از یکجا خرید میکنن)
  • اگه نشد ناهار خوری و مبل تون رو از یکجا خرید کنید کافیه از جایی که اولین سفارش رو میدید درخواست کنید به اندازه کار دوم تون پارچه براتون ارسال کنه (بعضی مواقع توی پارچه ها وارداتی زمان واردات متفاوت هست و میتونه خیلی کم رنگ ها متفاوت باشه)
راهنمای خرید میز ناهار خوری
راهنمای خرید میز ناهار خوری

قیمت میز ناهار خوری

قیمت های میز ناهار خوری با توجه به مدل و جنس میز ها متفاوت است. برای مثال میز ناهار خوری کلاسیک معمولا از جنس چوب روس یا راش ساخته شده و دارای منبت کاریهای بسیار زیبایی است.به همین دلیل قیمت میز ناهار خوری کلاسیک و یا قیمت میز ناهار خوری سلطنتی نسبت به دیگر مدل ها بالاتر است.

اما میزهای ناهار خوری ام دی اف و یا فلزی از قیمت پایین تری برخور دار هستند.

جمع بندی راهنمای خرید میز ناهارخوری

انتخاب یک میز ناهار خوری کارآسانی نیست چرا که تعداد زیادی فروشنده در این زمینه مشغول به فعالیت بوده. هر کدام جنس و طرح های مخصوص به خود و قیمت های متنوعی را دارند. همین امر باعث شد که من اطلاعات شخصی خود را با شما به اشتراک بگذارم. برای مثال در محدوده‌ی قیمت ۳ تا ۵ میلیون تومان، با اینکه تنوع میز نهار خوری بسیار زیاد بود، اما شاهد این بودم که حتی با افزایش قیمت ۱ میلیون تومان،‌ نه تنها عملا هیچ تغییر عمده‌ای در جنس و طرح پدید نیامده، بلکه برخی از آن ها نسبت به مدل‌های دیگر صرفا در محدوده‌ی قیمتی بالاتری قرار می‌گرفتند.

با این اوصاف مطالبی که در این راهنمای خرید میز ناهار خوری نوشته ام بر اساس تحقیقات و تجربه شخصی بوده و از بابت آن‌ها، تا حد زیادی مطمئن هستیم. بنابراین سعی کنید ابتدا نیاز خود را شناسایی کرده و سپس به خرید محصولی که به بهترین شکل ممکن نیاز شما را مرتفع می‌ساز، اقدام کنید.

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن