سرویس خواب نوجوانمبلمان منزل

سرویس خواب نوجوان – قیمت مناسب (کمد و تخت خواب شیک برای نوجوان)

سرویس خواب نوجوان چیست؟

سرویس خواب یکی از مهم ترین وسایل اتاق خواب محسوب می شود که شکل و اندازه و جنس های متفاوتی دارند و هر شخص می تواند با توجه به سلیقه خود، سرویس خواب خود را انتخاب کند و آن را در اتاق خود بچیند. اتاق خواب کودک، اتاق خواب نوجوان، اتاق خواب عروس و… همگی نیاز به سرویس خواب راحت و خوب دارند. قیمت سرویس خواب نسبت به دیگر وسایل ریز اتاق کمی بالاتر است، پس باید در زمان خرید آن دقت کرد. در این بخش می خواهیم به سرویس خواب مخصوص نوجوان برای اطلاعات بهتر در زمان خرید و چیدمان آن بپردازیم.

چرا سرویس خواب نوجوان

بسیاری از نوجوانان با توجه به اقتضای سن و روحیاتی که دارند خواهان داشتن اتاقی مستقل برای خود هستند تا مانند قلمرویی برای خود بتوانند به کارهای روزمره و کشف استعدادهای خود در آن وقت بگذرانند و آرامش کافی جهت استقلال در آینده را کشف کنند. خواب در نوجوانی بسیار پراهمیت است تا آرامش کافی جهت رشد جسمی و روحی برای نوجوان را تامین کند. تهیه سرویس خواب مناسب و راحت و در عین حال شیک و زیبا برای نوجوان مهم است.

اجزای سرویس خواب نوجوان

اجزای سرویس خواب نوجوان بنابر نیاز و جنسیت نوجوان که دختر است یا پسر قابل تغییر است. معمولا دختر خانم ها هم لباس های بیشتر و متنوع تری دارند هم نیاز به میز شخصی برای وسایل بهداشتی و آرایشی دارند. سرویس خواب نوجوان علاوه بر تخت خواب، شامل کمد لباس، میز تحریر یا میز کامپیوتر، میز پاتختی، کتابخانه و یک میز آرایش برای نوجوان دختر است. در تهیه سرویس خواب نوجوان، آن رکن اصلی، تخت خواب و کمد لباس است که برای راحتی خواب نوجوان و مرتب نگه داشتن لباس ها و وسایل خود نیاز دارد. بقیه وسایل بنابر میزان فضای اتاق و احتیاج نوجوان، می توانید تهیه کنید و کنار وسایل اتاق بچینید.

سرویس خواب نوجوان برای دختر

سرویس خواب ها علاوه بر جنس آن، کیفیت و تنوع، به دو دسته اصلی سرویس خواب دخترونه و سرویس خواب پسرونه تقسیم می شوند. سرویس خواب نوجوان برای دختر در رنگ های مختلف موجود است که علاوه بر تخت خواب، پاتختی، کمد لباس و میز تحریر، دارای میز آرایش است که با نام میز توالت هم شناخته می شود. میز دارای کشو برای گذاشتن وسایل آرایشی و بهداشتی و روی میز آینه ای قرار می گیرد و یک صندلی مناسب جلوی میز است. در صورت تمایل و داشتن فضا می توانید کتابخانه در سرویس خواب خود داشته باشید و در آن کتاب، گلدان و وسایل تزئینی برای دکوراسیون اتاق قرار دهید.

سرویس خواب نوجوان برای پسر

انتخاب سرویس خواب نوجوان برای پسر کمی سخت تر از سرویس خواب دخترانه است. دخترخانم ها علاقه بسیاری در ست کردن وسایل خود دارند و به راحتی و با توجه به تنوع بسیار زیاد سرویس خواب دخترونه، می توانند اتاق خود را چیدمان کنند. سرویس خواب پسرونه شامل تخت خواب، میز کنارتخت، میز تحریر یا کامپیوتر، کتابخانه می باشد که بنابر فضای اتاق و نیاز فرد، هر تعدادی از این اجزا که می خواهید می توانید تهیه کنید و ترکیب رنگ سرویس خواب هم شامل رنگ مورد علاقه صاحب اتاق می تواند از رنگ های اسپرت، ترکیبی یا ساده مانند سفید و مشکی، آبی و رنگ چوب و… باشد.

ویژگی های مهم سرویس خواب نوجوان

  • جنس سرویس خواب
  • رنگ سرویس خواب
  • ارتفاع اجزای سرویس خواب
  • سهولت در جابه جایی وسایل سرویس خواب
  • کارایی وسایل سرویس خواب

جنس سرویس خواب نوجوان

جنس سرویس خواب باید مرغوب و با کیفیت باشد تا دوام و عمر مناسبی برای استفاده داشته باشند. نوجوان در نگهداری از وسایل اتاق از جمله سرویس خواب، نسبت به بزرگسالان کم اهمیت تر هستند و حتی بعضی از نوجوانان به دلیل اقتضای سنی، روحیات وسن بلوغ، توانایی کمتری در نگهداری از وسایل دارند. پس بهتر است جنس سرویس خواب خوب و راحت باشد و نگران مقاومت و دوام سرویس خواب نوجوان نباشیم. سرویس خواب از جنس چوبی، ام دی اف (MDF)، فلزی و ترکیب آن ها می باشد.

رنگ سرویس خواب

رنگ سرویس خواب بسیار متنوع است. افراد می توانند با توجه به دیگر وسایل اتاق خواب خود برای ست کردن و هارمونی رنگ ها، رنگ سرویس خواب خود را انتخاب کنند و حتی ترکیب رنگ مورد نظر خود برای سرویس خواب را سفارش دهند. رنگی که برای سرویس خواب نوجوان انتخاب می کنید، ابتدا باید مورد پسند و سلیقه نوجوان باشد چون در روحیه ی نوجوان بسیار تاثیر گذار است و او می خواهد از اتاق استفاده کند و احساس راحتی کند، پس رنگ انتخابی در آرامش نوجوان و خواب راحت او تاثیر زیادی دارد.

ارتفاع اجزای و کارایی سرویس خواب

ارتفاع اجزای سرویس خواب باید مناسب باشد. زیر کمدها و یا زیر تخت باید ارتفاع مناسبی داشته باشد تا دسترسی برای تمیز کردن محیط زیر آن و همینطور فضایی برای گردش هوا موجود باشد تا کمتر آلوده شود و میکروب جمع نشود وبتوان آن محیط را تمیز و گردگیری کرد. بعضی افراد به دلایل مختلف، از جمله فضای کم اتاق، نیاز به فضای زیر تخت جهت کمد لباس یا قرار دادن وسایل خود دارند.پس در هنگام خرید به ارتفاع تخت دقت کنید. اجزای سرویس خواب باید کارا باشند و برای نوجوان خود اجزایی را تهیه کنید که واقعا مورد استفاده قرار می دهند و به آن نیاز دارند. اگر وسایل سرویس خواب به تعداد زیاد باشد و کاربردی برای اتاق خواب نوجوان شما نداشته باشد. نه تنها محیط را شلوغ و بلااستفاده می کند بلکه هزینه اضافی جهت خرید آن ها پرداخت شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن