آینه و شمعداندکوراتیو

انواع آینه و شمعدان – ارزان قیمت – شیک و زیبا (آینه و شمعدان عروسی)

آینه و شمعدان

آینه و شمعدان همانطور که از اسمشان پیداست اصولا شامل یک آینه و دو شمعدان است که موارد استفاده متفاوتی دارد. البته بستگی به سلایق و تزئینات منازل و محل مورد نظر، می تواند به دلخواه تعداد شمعدان تغییر کند. در اکثر مواقع بیشتر برای منازل شیک و مدرن و خانه عروس استفاده می شود و یکی از اعضای مهم سفره عقد می باشد. در منازل تازه عروس علاوه بر آینه و شمعدان، کنسول هم برای قرار گرفتن آینه و شمعدان روی آن می تواند به مجموعه اینه و شمعدان اضافه گردد.

آینه و شمعدان آداب و رسوم خاصی دارد؟

در بین مردم ایران در بسیاری از موارد رسم است که در خانه هایشان بخصوص که تازه عروس و داماد هستند، آینه و شمعدان در منزل وجود داشته باشد. روایت های متفاواتی برای آینه و شمعدان موجوده که چندتا از این دیدگاه ها را برایتان می گوییم که جالب و زیباست. برخی افراد آینه را نماد نورو و روشنایی و شمعدان ها را نماد سربازهای نگهبان عروس و داماد می دانند. برخی آینه را نماد بخت و شمعدان ها را نماد روشنایی و آتش که دو عنصر مهم در بین مردم ایران زمین است.

یکی دیگر از روایات که بسیار جالب و داستانی زیباست. این است که زمانیکه عروس و داماد به خانه بخت می روند، عروس با تور صورت خود را پوشانده است و هنگامی که داماد تور روی صورت عروس را کنار می زند، اولین چیزی که داماد در آینه می بیند صورت همسر خود در آن است و این روایتی زیبا و عاشقانه را به تصویر می کشد.

انواع آینه و شمعدان

آینه و شمعدان ها از لحاظ طرح می توان به دسته های سنتی، مدرن و تجملی تقسیم کرد که هر کدام بر اساس سلایق و دیزاین و طراحی محیط، می توانید مدل مورد نظر را انتخاب کنید. آینه و شمعدان سنتی در طرح های چوبی و مدل فیروزه ای و… می باشد که برای افرادی که سنتی پسند هستند گزینه مناسب و بسیار زیبایی است. آینه و شمعدان مدرن، شکلی جدید و امروزی تر دارد که برای خانه های اسپرت بسیار مناسب است. آینه و شمعدان تجملی هم از اسمش پیداست که دارای زرق و برق بیشتری از بقیه مدل هاست.

حال آینه و شمعدان ها از لحاظ جنس به دسته های زیر تقسیم می شوند:

 • آینه و شمعدان برنج
 • آینه و شمعدان سیاه قلم
 • آینه و شمعدان پولی استر
 • آینه و شمعدان pvc
 • آینه و شمعدان آلومینیوم
 • آینه و شمعدان سفال
 • آینه شمعدان نقره
 • آینه و شمعدان خاتم کاری
 • آینه و شمعدان کریستالی
 • آینه و شمعدان چوبی
 • آینه و شمعدان چینی

شما می توانید به سلایق خود یکی از مدل های گفته شده را برای منازل خود انتخاب کنید و از لحاظ سر مایه ای و ارزشی، آینه و شمعدان نقره و بعد برنج ارزش بالایی دارند. هم برای سرمایه گذاری و هم آینه و شمعدان نقره می تواند نسل به نسل به دیگر اعضای خانواده منتقل شود. آینه و شمعدان کریستالی بسیار زیبا هستند اما قیمتشان هم بالا است و آینه و شمعدان برنز زیبا و مقاومت بالایی دارند. آینه و شمعدان چوبی زیبا و ساده و معمولا رنگ فندوقی است و طرفداراهای خاص خود را دارند.

نکاتی مهم قبل از خرید آینه و شمعدان

نکات مهمی که باید قبل از خرید آینه و شمعدان برای منازل و یا سفره عقد در نظر گرفت، محلی است که آینه و شمعدان را در آن جا قرار دهید. معمولا آن را می توان بر روی کنسول قرار داد که همراه آینه و شمعدان می توانید تهیه کنید. یا اگر می خواهید آینه را روی دیوار نصب کنید باید زمان خرید دقت کنید که سایز و وزن آن به چه صورت است و راهنمایی لازم را از فروشنده بگیرید تا کج نصب نشود و بتوانید محکم نصب کنید.

نور و روشنایی شمعدان ها می تواند از طریق برق باشد یا شمع باشد. شمعدان های برقی یا به وسیله سیم می توان برق آن را تامین کرد یا در موارد نادر به صورت باتری می توان تامین شود. خریدار با توجه به سلایق و آنچه بیشتر می پسندد، نوع شمعدونی را هنگام خرید می توانید مورد بررسی قرار دهید.

آینه و کنسول یا ویترین؟

امروزه برای محیط منزل عروس دو چیز که بیشتر مواقع برای دکوراسیون منزل در جهاز استفاده می شود، ویترین و آینه و شمعدان و کنسول است. ویترین های امروزی نسبت به گذشته که در منزل های قدیمی بوده است، قد کوتاه تر و کوچکتر شده است تا در منازل کوچک، راحت جای خود را پیدا کنند.  نقطه مشترکی که بین کنسول و ویترین است قراردادن ظروف در آن هاست که کنسول ظروف بیشتری در آن قرار می گیرد و ویترین ظروف داخلی خود را بیشتر به نمایش می گذارد. حال تصمیم با شماست که کدام را برای منزل خود انتخاب کنید.
در نظر داشته باشید که کنسول نه تنها از لحاظ جای زیاد داشتن برای ظروف بسیار مفید است بلکه رو آن با آمدن آینه و شمعدان بسیار زیبا و بهینه می شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن