لوسترلوستر ریسه ای

لوستر ریسه ای-ارزن قیمت-محبوب ترین ها [مزایا و معایب لوستر ریسه ای]

لوستر ریسه ای

لوستر ریسه ای متشکل از آویزهایی با جنس هایی از قبیل کریستال و شیشه است که یکی از پرطرفدار ترین ریسه های موجود در بازار است. افراد زیادی برای انتخاب لوستر محیط خود به بازار می روند و انواع لوسترها را می بینند، کمتر افرادی موجود است که با دیدن لوستر ریسه ای به وجد نیاید و آن جاست که افراد در سرشان لوستر ریسه ای را پسندیده اند و کلی سوال برایشان پیش میاید و با سنجیدن محیط، این نوع محبوب را در بیشتر مواقع انتخاب می کنند. آویزهای ریسه ای مانند این لوستر شکل مجلسی، مدرن و درخشانی زیبایی به محیط می دهد.

کاربرد لوستر ریسه ای

کاربرد لوستر در کل برای تامین نور محیط به میزان مناسب و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع استفاده از لامپ در لوسترها متفاوت است. لامپ های پر مصرف، لامپ های کم مصرف، لامپ های با سایز کوچک و حتی شمع در یک سری از انواع خاص لوسترها مورد استفاده قرار می گیرد. لوستر ریسه ای بیشتر در محیط های شکیل کاربرد دارد. محیط هایی مانند اتاق نشیمن، اتاق های پذیرایی و دوبلکس، اتاق اداری، اتاق کنفرانس مجلل، تالارهای عروسی و پذیرایی، لابی ساختمان ها و هتل های شیک و بسیاری دیگر از محیط ها می توانید از لوستر ریسه ای استفاده کنید.

انواع لوستر ریسه ای

لوستر ریسه ای در سایزها و شکل های متفاوت موجود است که شما بنابر نیاز خود، مدل مورد نظر را می توانید انتخاب کنید. به دلیل پرطرفدار بودن لوسترهای ریسه ای، اندازه آن ها از لحاظ ارتفاع (قدی) و پهنا متفاوت تولید شده است و به راحتی می توانید از بین مدل های مختلف لوستر ریسه ای، انتخاب خاص خود را انجام دهید.انواع لوسترهای ریسه ای:

  • لوستر ریسه ای کوتاه
  • لوستر ریسه ای بلند
  • لوستر ریسه ای مربع
  • لوستر ریسه ای کریستالی

لوستر ریسه ای کوتاه

این مدل از لوستر ریسه ای، قد آویزهای آن کوتاه است. با توجه به فاصله سقف و ارتفاع آن، لوستر ریسه ای را انتخاب می کنیم که مناسب آن ارتفاع باشد. لوستر ریسه ای کوتاه برای محیط های بسته تر و ابعاد کمتر و همچنین کم ارتفاع و خانه ها و ادارات یک طبقه ای بیشتر مورد استفاده است تا لوستر ممانعتی در محیط ایجاد نکند و زیبایی و کارایی خود را حفظ کند.

لوستر ریسه ای بلند

لوستر ریسه ای بلند در ارتفاعات زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. مانند اتاق هایی با سقف بلند که می تواند اتاق اداری، کنفرانس، اتاق پذیرایی خانه ، طبقات اداری و… باشد که بسیار زیبایی چشمگیری به محیط می بخشد. در خانه ها و محیط های دوبلکس که سقف طبقه دوم تا کف طبقه اول فاصله زیادی موجود است، استفاده از لوستر ریسه ای بلند در آن ، بسیار مناسب است و می توانید به صورت آبشار و شکل های مختلف، از طبقه دوم تا پایین آویزان باشد و زیبایی خود را به رخ بکشد.

لوستر ریسه ای مربع

لوستر ریسه ای مربعی، نوع مدرن از لوسترهای ریسه ای است که پایه ی لوستر که به صورت مربع است حال می تواند کوتا یا بلند باشد، روی سقف قرار می گیرد و بقیه ی ریسه های لوستر به صورت آویزان با شکل های مختلف، از جمله هلالی، اشکی، لوزی، مربعی، آبشاری و … برای جلوه های متفاوت و زیبایی در انتشار نور و ظاهر مجلل در محیط قرار می گیرد.

لوستر ریسه ای کریستالی

اکثر لوسترهای ریسه ای، کریستالی هستند، زیرا کریستال شفاف، خوش تراش، مقاوم در برابر حرارت و درخشان است. به دلیل اهمیت زیاد جنس کریستال برای لوسترهای ریسه ای، آن را در دسته بندی انواع قرار دادیم تا اهمیت موضوع مشخص باشد. لوستر ریسه ای جنس های دیگری که تقریبا متفرقه می نامیم، ساخته می شود، اما مهم ترین و کاربردی ترین جنس استفاده در لوستر ریسه ای، کریستالی است.

مزایا لوستر ریسه ای

  • شیک و مدرن
  • درخشان
  • انتشار نور در ابعاد بیشتر
  • قیمت مناسب با توجه به زیبایی آن
  • علاوه بر کاربرد لوستر بودن آن، تزئین بیشتر محیط
  • ظرافت در ساخت آن

معایب لوستر ریسه ای

لوستر ریسه ای، مانند انواع لوسترهای موجود، معایب خاص خود را دارد. این موارد را بیان می کنیم تا اطلاعات کامل را داشته باشید ولی ممکن است این معایب برای بسیاری از افراد مهم نباشد یا حتی عیب محسوب نشود. از جمله معایب لوستر ریسه ای، ریسه های آویزان آن است که اگر به خوبی نصب نشده باشد ممکن است منجر به افتادن هر آویز و شکسته شدن آن و در نهایت خطرهای محیطی دیگری شامل برخورد با وسیله یا شخص شود.

پس بهتر است نکات نصب را به خوبی رعایت کنید و به درستی در جایگاه خود قرار گیرد و احتمالات خطر از بین رود. هرچند که این خطر برای تمامی وسایل آویز شده در محیط صدق می کند و باید به درستی و با ایمنی کامل نصب گردند. دیگر معایب لوستر ریسه ای، نظافت و گردگیری نسبتا سختی دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن