بدون دسته بندی

صندلی کامپیوتر قیمت مناسب (مدل های جدید و استاندارد)

صندلی کامپیوتر

صندلی اداری از مهمترین اقلام در وسایل اداری به شمار می آید. برآورد شده که هر کارمند یا فردی که کار دفتری انجام می دهد حدود ۲۰۰۰ ساعت را در سال روی صندلی اداری سپری می کند؛ این یعنی بیش از ۸۳ روز در سال!!! کارشناسان مدیریت موسسه جهانی مکنزی نیز برآورد کردند که صندلی اداری مناسب، تا ۶۳ درصد بهره وری نیروی کار را ارتقاء می دهد. در عین حال، این وسیله یکی از اصلی ترین کالاها در زیبای شناسی و دکوراسیون محیط کار شناخته می شود. پس عجیب نیست انتخاب یک صندلی اداری مناسب موضوعی پیچیده باشد.

اما صندلی اداری خوب از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

۱-راحتی؛ صندلی اداری خوب باید راحت باشد. اگر یک فرد حدود یک چهارم از سال را درحال نشستن روی یک صندلی باشد، منطقی است که با انتخاب یک صندلی راحت، اسباب کیفیت محیطی بهتر برای او فراهم شود.
۲-انعطاف پذیری؛ بر خلاف صندلی های غیر اداری، به علت استفاده طولانی مدت از صندلی های اداری باید از انعطاف پذیری نسبی برخوردار باشند تا بتوانند قابلیت عملکرد بهتری را برای کاربر فراهم کنند.
۳-تنظیم پذیری؛ همه افراد استفاده کننده از صندلی های اداری از قد یکسان و یا حتی عادت های نشستن مشابه برخوردار نیستند. به همین دلیل تنظیم پذیری به کمک مکانیزم های مختلف، یکی از ویژگی های مهم انواع صندلی اداری به شمار می آید.
۴-قابلیت چرخان بودن؛ این قابلیت در صندلی های اداری باعث می شود تا استفاده از آن در محیط را کاربردی تر کند و توان حرکتی استفاده کنندگان را افزایش دهد.
۵-ارگونومیک بودن؛ به دلیل نشستن طولانی مدت در طی روز روی صندلی های اداری، یک صندلی اداری غیر ارگونومیک می تواند آسیب های جبران ناپذیری به ستون فقرات و ماهیچه های ناحیه کمر و پهلو استفاده کنندگان وارد کند. پس می توان نتیجه گرفت با انتخاب یک صندلی اداری استاندارد، سلامت و کیفیت زندگی را به کارمندان تان هدیه می دهید.
صندلی اداری یکی از اصلی ترین ملزومات اداری به شمار می آید که برای بهره گیری بیشتر از این محصول در دسته بندی های بسیار متنوع و متفاوت برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است. در وب سایت فروشگاهی ما شما می توانید صندلی کانتر، صندلی مدیریتی، صندلی کارمندی، صندلی کنفرانس، صندلی انتظار، صندلی اپراتور و صندلی آزمایشگاهی را برای فرایندهای کاری متفاوت خود تهیه کنید.

جنس، مدل، تم رنگی، سایز و قیمت های این محصولات با یکدیگر تفاوت دارند و شما برای فرایندهای کاری خود در برخی موارد به یک صندلی و در برخی زمینه ها به تعداد بیشتری از این محصولات نیازمند هستید. به عنوان مثال همان طور که مشهود است قیمت صندلی های مدیریتی به نسبت صندلی های کنفرانس رقم تمام شده بالاتری را به خود اختصاص داده است، اما شما تنها به یک صندلی مدیریتی نیاز دارید درحالی که صندلی کنفرانس نیاز است با تعداد بیشتری برای اتاق های کنفرانس در نظر گرفته شود و رنج قیمتی کمتری را نیز به خود اختصاص داده اند.

صندلی اداری استاندارد ویژگی های مختص به خود را دارد. ارگونومیک بودن محصول اصلی ترین مشخصه بارز صندلی اداری است که استفاده از آن را برای تمام عموم با هر شرایط فیزیکی به بهترین شکل ممکن فراهم می سازد. نشیمن گاه صندلی اداری پارامتر دومی است که بسیار به نرمی و اندازه ارتفاع آن توجه می شود. عموماً اندازه ۱۵ الی ۱۹ سانتی برای این بخش از صندلی در نظر گرفته شده است تا به دلیل تحرک کم به لگن و ستون فقرات کاربر آسیبی وارد نشود. ارتفاع صندلی اداری نیز باید به شکلی باشد که پا بر روی زمین قرار بگیرد و در زاویه نود درجه به راحتی قرار داده شود.

صندلی های اداری از یک پشتی نرم با نوسان حرکتی ۱۰ الی ۱۳ سانتی بهره گرفته است تا در طول فعالیت های روزانه فرد احساس راحتی بیشتری داشته باشد. از سوی دیگر قوسی که در پشتی صندلی مشاهده می کنید به منظور پر کردن فضای خالی پشت کمر است. قابل تنظیم بودن دسته صندلی بر اساس آناتومی بدن شما سبب می شود ساعد، بازو و دست شما به خوبی در زمان استراحت بر روی دسته صندلی اداری قرار داده شود. در نهایت پایه های چرخ دار صندلی اداری مزیت بارز این محصول برای عدم ساکن بودن پشت میز در طی فرایند های روزانه به شمار می آید.

صندلی کامپیوتر طبی

صندلی کامپیوتر طبی جزو وسایلی است که لزوم استفاده از چنین صندلی برای کاربر به منظور تامین سلامت بدن بسیار لازم و ضروری است. فردی که به مدت طولانی از کامپیوتر استفاده می کند در وهله اول لازم است از صندلی کامپیوتر طبی استفاده کند تا دچار دردهای ناشی از کمر، ستون فقرات نشود. صندلی بسته به اینکه در کجا مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای قابلیت هایی باشد.
به عنوان مثال صندلی کامپیوتر طبی باید از طراحی و شکل ظاهری خاصی برخوردار باشد تا استفاده کننده از آن احساس راحتی کند؛ البته در نظر گرفتن این نکته نیز بسیار مهم است که برخی صندلی های وارداتی مناسب جایی که از آن استفاده می شود نیستند، چرا که صندلی برای مردم کشور سازنده آن طراحی و ساخته شده است؛ بنابراین قبل از خرید باید تمامی این نکات در آن رعایت شود.
صندلی کامپیوتر ارگونومیک و طبی باید در هنگام نشستن در آن به گونه ای باشد که به فرد اجازه حرکت بالاتنه فرد را بدهد مخصوصا در هنگام انجام بازی های کامپیوتری که کاربر ممکن است مجبور به تکیه دادن یا چرخش باشد که البته این موضوع دور از ذهنی نیست.

صندلی طبی کامپیوتر از وسایلی است که به منظور تامین سلامت بدن انسان از آن بیشتر استفاده می شود، تصور کنید شخصی دچار دردهای ناشی از گردن، کمر و ستون فقرات است و ناچار است برای مدت طولانی با کامپیوتر کار کند در این مواقع لزوم استفاده از صندلی طبی کامپیوتر احساس می شود، این نوع صندلی ها باید به لحاظ طراحی و شکل ظاهری از ویژگی هایی برخوردار باشد تا بتواند راحتی استفاده کننده را به همراه داشته باشد؛ همواره به این مورد نیز باید توجه داشت که در برخی مواقع نباید صرفا از صندلی طبی کامپیوتر که از کشورهای دیگر وارد ایران می شود به دلبل داشتن ویژگی های بهتری استفاده کرد چرا که این صندلی ها برای مردم آن کشور طراحی می شودو در طراحی آناتومی بدن افراد کشور سازنده در نظر گرفته می شود؛ بنابراین نمی تواند در تمامی مواقع نیازهای مردم ایران را تامین کند.صندلی اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن