لوسترلوستر سقفی

انتخاب بهترین لوستر – با قیمت مناسب (لوسترهای سقفی با کیفیت – زیبا و مناسب)

لوستر چیست؟

لوستر با نام های چلچراغ و نور افشان شناخته می شود. شاخه هایی که دارای لامپ های تزئینی کوچک و بزرگ است که بر سقف منازل آویزان است و برای نور پردازی محیط استفاده می شود. استفاده از لوستر به عنوان یک وسیله دکوری به جهان از طرف ایتالیایی ها ارائه شد و استقبال زیادی در جهان برای لوسترها صورت گرفت. امروزه انواع زیادی از لوسترها علاوه بر سقف، بر روی دیوار و حتی ایستاده در جهان شهرت بسیاری دارد. بنابر نیاز هر منزل و محیط مربوطه، می توانید لوستر مورد نظر با کیفیت مناسب را انتخاب کنید.

انواع لوستر سقفی

لوسترها انواع مختلفی دارند از جمله آن لوستر بزرگ، لوستر آشپزخانه، لوستر اتاق نشیمن، لوستر اتاق خواب، لوستر تک شاخه ای، لوستر چوبی و… می باشد. بهترین و پرکاربرد ترین لوسترها، لوسترهای سقفی هستند که انواع این لوسترها برای مکان های با ارتفاع های متفاوت، کارایی  دارند، جنس لوسترها کریستال، برنز، چوبی و از نوع برنج متفاوت است.  معمولا لوسترهای سقفی به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  • لوستر سقفی ال ای دی (LED)
  • لوستر سقفی برگی و شاخه ای
  • لوستر سقفی ریسه ای
  • لوستر سقفی کلاسیک
  • لوسترهای مدرن

 

لوسترهای کریستال، لوسترهای ریسه ای و حتی لوسترهای ال ای دی با ریموت کنترل، زیرمجموعه ای از لوسترهای مدرن هستند. افراد بنابر نیاز و سلایق خود می توانند لوستر مورد نظر خود را انتخاب کنند. لوسترهای ریسه ای در محیط های مجلل و شیک و دارای سقف تقریبا بلند مورد استفاده قرار می گیرد. برای فضاهایی که حالت دوبلکس دارند و یا سقف بسیار بلند دارند، در راه پله های طبقات اداری یا خانه های دوبلکس از لوسترهای ریسه ای بلند استفاده می شود.

انواع دیگر لوستر موجود است که به دلیل مقاومت کم و کیفیت پایین، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد اما بدلیل کم هزینه بودن و سبک بودن وزن این مدل لوسترها تولید می شوند تا بتوانند اندک زیبایی به محیط ببخشند. لوسترهای چوبی، لوسترهای طرح کاغذی و پلاستیکی برای استفاده در اتاق خواب یا آشپزخانه و محل های کار مثل اتاق بازی کودک در مهد کودک، سالن های غذاخوری ساده اداری و… .

لوسترهای برگی و شاخه ای

لوستر برگی، لوسترهایی هستند که هر شاخه آن برای نوردهی به محیط به نام برگ یا شاخه شناخته می شود. با توجه به ابعاد محیط برای استفاده از لوستر باید در نظر بگیریم که محیط چه ابعادی دارد و تعداد برگ یا شاخه ی مورد استفاده چه میزان باشد تا نور محیط تامین گردد. قیمت این لوسترها با تعداد شاخه های مورد نظر افزایش یا کاهش می یابد. هرچه تعداد شاخه و برگ لوستر بیشتر باشد قیمت آن هم افزایش می یابد

لوسترهای سقفی ال ای دی

لوسترهای سقفی ال ای دی نوعی از لوسترهایی است که به دلیل مصرف کم برق و تنوع آن در ساخت، مورئ پسند افراد زیادی می باشد. این لوسترها در سقف نصب می شود و از جنس استیل ضدزنگ و مقاوم است. لامپ های آن ها از  دو نوع ال ای دی و سرپیچ است که در داخل لوستر نصب می شود. در برخی از این مدل، دارای ریموت کنترل برای روشن یا خاموش کردن و همچنین تغییر رنگ لامپ ها می باشد. قیمت لوسترهای ال ای دی نسبت به بقیه نوع ها بسیار مناسب و منصفانه است.

 لوستر سقفی کلاسیک

لوستر کلاسیک یکی از مدل های قدیمی لوسترها است که هنوز برای افراد زیادی جذاب هستند و طرفداران بسیاری دارد. لوستر کلاسیک بیشتر در سالن و پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. لوستر کلاسیک به دلیل اینکه از گذشته تا کنون پرطرفدار بوده است، تنوع زیادی نسبت به سایر لوسترها دارد. قیمت لوستر کلاسیک اغلب مناسب و مشخص است و بستگی به کیفیت، جنس آن، تعداد شاخه ها، تعداد چراغ ها دارد.

 

نکات مورد نیاز برای استفاده از لوستر سقفی

  • فضای اتاق چقدر است؟
  • محیط مورد استفاده چه سبکی است؟
  • ارتفاع سقف چه میزان است؟
  • بودجه برای لوستر چه میزان است؟

با در نظر گرفتن نکات بالا، می توانید لوستر مورد نظر که با چه سبکی با چه اندازه ای و با تعداد شاخه هایی که برای نوردهی به محیط مناسب باشد را می توانید انتخاب کنید. نور زیاد و یا کم برای استفاده در محیط مورد نظر، می تواند باعث زیرسوال بردن کارایی نور در محیط شود. پس بهتر است در هنگام استفاده از لوستر، تعداد چراغ ها برای نور محیط را بخوبی مورد سنجش قرار دهید.

بهترین لوستر برای خرید چیست؟

اگر شما بهترین و زیباترین لوستر در بازار را  تهیه کنید ولی برای محیط شما مناسب نباشد، در اصل لوستر شما زیبایی ندارد و کاربردی نیست. پس برای  خرید بهترین لوسترعلاوه بر جنس و کیفیت و مدل آن، باید به محیط قرارگیری لوستر بسیار توجه کنید. باید در نظر گرفت که لوستر برای اتاق خواب است یا یک پذیرایی بزرگ یا یک اتاق نشیمن کوچک، محیط گرم و صمیمی است یا اداری و رسمی،  با توجه به همه ی این مسائل در کنار دیگر ویژگی های گفته شده از لوستر، می توانید کاراترین و زیباترین لوستر ممکن را برای محیط خود تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن