پارچه پرده

انواع پارچه پرده با دکوراسیون شیک [دارای رنگ بندی های متنوع]

پرده یکی از مهمترین المان های دکوراسیون داخلی محیط می باشد. انواع پرده ها باعث زیبایی دو چندان فضای اتاق می شود. این المان دکوراتیو نه تنها عاملی موثر در جذابیت و زیبایی اتاق می باشد بلکه برای محیط شما حریم خصوصی را ایجاد می کتد؛ همچنین میزان تابش نور خورشید را نیز تنظیم می کند.

هنگام خرید پرده باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید. عوامل تاثیر گذار در خرید انواع پرده شامل مواردی چون: اندازه پرده، قیمت پرده، رنگ پرده، جنس پارچه پرده می باشد. پارچه پرده یکی از مهمترین نکات در خرید انواع پرده محسوب می شود. موقع خرید پرده باید دقت داشته باشید که بهترین نوع آن را از نظر کیفیت و جنس پارچه انتخاب کنید، زیرا اختمال پوسیده شدن پرده با قرار گرفته در معرض نور خورشید وجود دارد. نوع پارچه پرده در طول عمر آن بسیار موثر می باشد.

 

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده یکی از مسائل مهم دکوراسیون محیط می باشد. انتخاب مدل پرده و نوع پارچه آن، با توجه به سبک دکوراسیون محیط صورت می گیرد. جنس پرده را باید به گونه ای انتخاب کرد که به شکلی که شما می خواهید بایستد و ظاهری زیبا داشته باشد. به عنوان مثال پارچه های ابریشیمی اصولا لخت هستند ولی پارچه های کتانبه صورت ثابت می مانند.

ارتفاع پرده در انتخاب آن نکته بسیار ظریفی می باشد که اکثر افراد به آن توجه نمی کنند. پرده های بلند مناسب برای پنجره های ایستاده هستند، و پرده های کوتاه نیز برای پنجره های کوتاه. استفاده از پرده های بلند به فضای اتاق شما حالت رسمی و کلاسیک می بخشد. توجه داشته باشید که هنگام انتخاب پرده از جمله رنگ و جنس پارچه آن، باید رنگ مبلمان و دکوراسیون محیط را اولویت قرار دهید.

انواع پارچه پرده

پارچه پرده دارای انواع بسیار متنوعی می باشد. پارچه پرده بر اساس نیاز و سلیقه افراد انتخاب می شوند. پارچه ها از سبک ساده تا طرح دار در بازار موجود هستند. در این مقاله می خواهیم با انواع پارچه های پرده ها آشنا شویم.

پارجه دانتل

پارچه دانتل انتخاب بسیار مناسبی برای پرده های اتاق نشیمن هستند. این نوع پارچه یکی از پرطرفداترین نوع پرده می باشد. پارچه دانتل یا توری پارچه ای می باشد که ظریف است و از نخ کتان یا ابریشم تولید می شود، این نوع پارچه به صورت مشبک با دستگاه و یا با دست بافته شده است. برای بافت پارچه های دانتل از نخ کتان، ابریشم، طلا و یا نقره بافته می شود. این پارچه ها با طراحی خاص توانسته مخاطبان زیادی را به سمت خودش جلب کند.

پارچه حریر

پارچه های حریر در دوخت پرده های سبک استفاده می شود. حریر پارچه ای است که از ظرافت خاصی برخوردار می باشد و از آن ها می توان در دوخت پرده های اتاق های مختلف استفاده کرد. مکان هایی که به نور بیشتری نیاز دارند، از پرده های حریر استفاده می شود. پارچه های حریر دارای ظرافت خاصی هستند که نیاز به استفاده از آستر دارند که در برابر نور خورشید مقاومت خودشان را از دست ندهند. حریر در رنگ های بیسار متنوعی در بازار موجود هستند.

پارچه کتان

پارچه های کتان از الیاف گیاه کتان یا بزرک تهیه می شود. این نوع پارچه ها خنک و ضخیم هستند و استفاده از آن از زمان های قدیم مرسوم بوده است. این نوع پارچه پرده ای نور آفتاب را به راحتی از خود عبور نمی دهد. در استفاده از پرده های کتانی نیاز به نصب آستر نمی باشد.

پارچه ساتن

پارچه ساتن نوعی پارچه خاص و شیک می باشد. این نوع پارچه ها همانند کتان نیاز به نصب آستر ندارند و همچنین نور آفتاب را به راحتی از خود عبور نمی دهند.

پارچه ابریشم

پارچه ابریشم از نخ ها ابریشم طبیعی حاصل از کرم ابریشم با ساختمان پروتئینی تهیه و تولید می شود. این نوع پارچه، پارچه زینتی محسوب می شود. که مناسب برای اتاق های رسمی، مانند سالن های پذیرایی و تالار ها می باشد. این نوع پارچه به خوبی حالت می گیرند و فضای اتاق را رسمی جلوه می دهد.

پارچه مخمل

پارچه مخمل در واقع از جنس نخ و یا کتان تهیه می شود. مخمل پارچه ای می باشد که سه بعدی است که علاوه بر تار و پود، دارای کرک و پرز هم می باشد. کرک ها الیافی هستند که عمود بر سطح پارچه قرار می گیرند و به آن نوعی از حجم و نرمی را می بخشد.

نکاتی در هنگام انتخاب پارچه های پرده

پارچه های حریر دارای لطافت و زیبایی خاصی هستند که می توانند به فضای خانه روح و جانی متفاوت ببخشند. پارچه های حریر و دانتل مناسب برای دکوراسیون هایی با سبک مدرن هستند. این نوع پارچه ها مناسب برای فضاهای اتاق خواب و آشپزخانه هستند. پارچه های کتان یا ساتن مناسب برای خانه های ساده می باشد که نیازی به آستر هم ندارند. پارچه ساتن فضا را روشن تر و دلباز تر می کند. پارچه های مخمل و ابریشمی نیز مناسب برای فضاهای رسمی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن