دکوراتیو

طراحی دکوراسیون و معماری داخلی منزل – سبک های معماری داخلی

معماری داخلی چیست؟

معماری داخلی طراحی فضای داخلی یک خانه با یک سبک خاص و بر اساس فضای موجود می باشد.معماری داخلی شامل طراحی فضاهایی از خانه مانند نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و … است. طراحی این فضاها به عهده معماران معماران داخلی می باشد.

معماری داخلی ساختمان نقطه ای مشترک بین طراحی داخلی و معماری است. معماری داخلی یا همان دکوراسیون داخلی منزل مهمترین و اولین بخش از زیباسازی آن است. معماری داخلی از جمله خدمات طراحی ساختمان است  که به‌صورت کاملا تخصصی و بر اساس جدیدترین روندهای روز دنیا ارائه می‌شود.
همه ما قبل از اینکه به معماری منزل خود بپردازیم به فکر تغییر دکوراسیون هستیم. این در صورتی است که معماری منزل اهمیتی بیشتری نسبت به دکوراسیون دارد. در واقع معماری داخلی ساختمان باید قبل از تعیین دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد. معماری ساختمان به شما کمک می کند که دکوراسیون شما بیشتر به چشم بیاید و منزلتان زیباتر نشان داده شود.

خدمات مرتبط به معماری ساختمان

  • بازسازی ساختمان
  • دکوراسیون داخلی

اجرای معماری داخلی

هر ساختمان دارای اجزای مختلفی نظیر پله ، اتاق، در ، راهرو ها و ….. هست. با طراحی دقیق و برنامه ریزی شده در ساخت این اجزا و کنار هم قرار گرفتن آنها به درستی می توان یک ساختان بادوام با معماری زیبا داشت. با یک معماری درست می توان کم ترین هزینه و انرژی را با بالاترین بهره برداری دراز مدت از ساختمان خود داشته باشید.

طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی ساختمان ترکیبی از هنر و علم است که با بکارگیری هردو کنار یکدیگر می توان تاثیرات بی نظیری بر زیباسازی فضای داخلی ساختمان شما بگذارد.
در بازسازی ساختمان باید به معماری و طراحی داخلی توجه ویژه ای داشت. معماری داخلی یک هنر است که با استفاده از تمام عناصر یک ساختمان می توان یک فضایی بی نظیری را ساخت. در واقع معماران، طراحی ساختمان را از نقطه نظر ساکنان آن انجام می دهند.

خدمات طراحی داخلی ساختمان

  • بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی محیط مسکونی ،تجاری ،اداری و..
  • طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی منزل
  • طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه و مغازه
  • طراحی سه بعدی فضای سبز
  •  طراحی نمای ساختمان
  • طراحی سازه پروژه های معماری

معماری داخلی مدرن

معماری داخلی مدرن سبکی از معماری است که در سالهای اخیر توانسته در ایران بسیار فراگیر شود و طرفداران بی شماری را به خود جلب نماید. در این نوع به هر سبکی که از روش مردن پیروی می کند و دور از سبک های قدیمی باشد معماری مدرن می گویند.
معماری مدرن با نهایت بهره گیری از فضا و استفاده از ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن فضاها، برای آپارتمان ها و فضاهای کوچک بسیار مناسب است.

سادگی مهمترین ویژگی این سبک از معماری است. استفاده از رنگ های خنثی، خطوط صاف و وسایل ساده از ویژگی های معماری داخلی مدرن می باشد.

معماری داخلی ایرانی

معماری داخلی ایرانی همان سبک سنتی ایرانی است که نماد سنت،فرهنگ، اداب و رسوم قدیمی کشور می باشد. در واقع سبک معماری ایرانی را می توان ترکیبی از معماری اصیل ایرانی با طرح ها و نقوش اسلیمی در نظر گرفت.
استفاده از رنگ ها و وسایل طبیعی یکی از بخش های مهم سبک معماری داخی ایرانی است. از ویژگی های بارز معماری سبک ایرانی می توان به طاقچه ها و طاق های درگاه ها، ایوان های رفیع، ستون های بلند و استفاده از تیغه ها و دیوارهای زیاد برای تاکید بر حریم خصوصی فضاها اشاره کرد.

شرکت طراحی داخلی

برای اجرای معماری داخلی شرکت هایی زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند. این شرکت ها با اطلاعاتی نظیر جزییات اجرایی یک ساختمان ،حجم مصالح مصرفی،میزان هزینه و نیروی کار مورد نیاز، تصمیم گیری و برنامه ریزی درستی برای طراحی ساختمان شما می کنند.

یک شرکت طراحی داخلی منزل زمانی بهترین عملکرد را خواهد داشت که متریال را متناسب با هزینه ای که مشتری میخواهد انتخاب و خریداری کند.
طراحی داخلی منزل باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی خانه به اصول آرامش، صدا و نور خانه نیز توجه شود. یک معمار داخلی خوب می تواند یک اتاق کوچک را به گونه ای طراحی کند که به یک اتاق بزرگ تبدیل شود.امروزه برای اینکه مهندس معمار یا کارفرما دید بهتری نسبت یه طراحی داخلی داشته باشد نرم افزارهای شبیه سازی سه بعدی وجود دارد که آنچه قرار است اجرا شود را در دسترس قرار میدهد.

اگر به دنبال طراحی یک خانه ای زیبا به سبک مورد علاقه خود هستید حتما از تجربه یک معمار داخلی استفاده کنید. خانه ای دکوراسیونی زیبا خواهد داشت که از یک طراحی و معماری مناسب بهره مند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن