نمای ساختمان

بازسازی منزل با کمترین هزینه-به روزترین روش بازسازی خانه

برای بازسازی منزل کلنگی و قدیمی باید چیکار کنیم؟

بازسازی خانه شامل عملیاتی نظیر تعمیر و تعویض لوله کشی‌ها و جا به جایی دیوارها و تغییراتی این چنینی است.در این مقاله با ارائه مطالب سودمند در زمینه بازسازی منازل قدیمی، بازسازی خانه های کلنگی، بازسازی خانه های ویلایی، بازسازی منازل کوچک و هزینه بازسازی منزل سعی شده تا شما را برای داشتن یک خانه ای زیبا با کمترین هزینه راهنمایی کنیم.

دانستن مراحل بازسازی منزل به شما کمک می کند تا دراین زمینه آگاهی و تسلط بیشتری داشته باشید. با داشتن دانش کافی در زمینه بازسازی منزلتان می توانید هزینه های بازسازی را به خوبی مدیریت نمایید.

شروع بازسازی منزل مسکونی قدیمی

برای بازسازی منزل مسکونی قدیمی ایتدا باید از منزل نقشه تهیه می‌شود. در این نقشه باید اتاق ها و بخش های مختلف خانه بررسی و تغییرات لازم برروی آن پیاده می‌شود. برای مثال اگر لازم به تغییر محل دیوار ها باشد، این تغییرات باید به روی نقشه اعمال شود.

مراحل بازسازی منزل قدیمی

یکی از مراحل بازسازی خانه های قدیمی، انتخاب سبک دکوراسیون داخلی منزل است. در واقع تغییرات در بازسازی منزل بر اساس سبک انتخابی شما اعمال می شود. سبک های متنوعی برای بازسازی وجود دارد. سبک کلاسیک، سبک مدرن، روستیک، مینیمال، سنتی. با انتخاب سبک مناسب می توانید هماهنگی لازم را در بخش های مختلف منزل ایجاد کنید.

داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازها

این مرحله می تواند به صورت نقشه ای بر روی کاغذ پیاده شود. رعایت نکات لازم و داشتن دقت در این مرحله می تواند منجرب به سرعت بخشیدن به بازسازی منزل شما شود. در صورت نداشتن تجربه و مهارت در زمینه بازسازی خانه های قدیمی و کلنگی بهتر است با کارشناسان و پیمانکاران در زمینه بازسازی منزل مشورت کنید.

محاسبه میزان هزینه های لازم برای بازسازی

مرحله بعدی که می توان گفت جزو مراحل مهم نیز است، برآورد قیمت بازسازی منزل و بودجه بندی است. برآورد بودجه مورد نیاز برای بازسازی منزل مسکونی هم می تواند توسط یک متخصص انجام و هم می تواند توسط خود مالک انجام شود.
در این مرحله باید هزینه مصالح و دست مزد کارگران برآورد شود. آنچه که در این مرحله اهمیت بسیاری دارد مدیریت درست هزینه است. مدیریت هزینه های درست است که باعث می شود بازسازی خانه های قدیمی به صرفه تر از خرید یک خانه نوساز باشد.

انجام مقدمات بازسازی خانه

پس از تهیه نقش نهایی و برآورد هزینه بازسازی خانه کلنگی، باید مقدمات بازسازی را فراهم کرد. یکی از این مقدمات می تواند گرفتن مجوز بازسازی باشد

تخریب خانه

 انجام اصولی و درست تخریب، یکی از مهمترین بخش های بازسازی و نوسازی خانه قدیمی است. کمترین بی تجربگی و اشتباه در این مرحله احتمال به وجود آمدن خسارات جدی مالی و جانی را می تواند در پی داشته باشد.
عملیات تخریب نادرست می تواند علاوه بر خود خانه، منجر به خسارت در ساختمان های اطراف و همسایگان نیز شود. به خصوص خانه های آپارتمانی که علاوه بر خانه های دو طرفین ، می تواند به طبقات فوقانی و تحتانی نیز آسیب برساند.
در مرحله تخریب بازسازی خانه های فرسوده و قدیمی باید با استفاده از دریل مخصوص و متناسب و با شناسایی محل های عبور لوله های آب و برق توجه شود.

نکات مهم برای بازسازی منزل

در زیر به نکاتی مهم که قبل از بازسازی منزل باید به آن توجه کنید اشاره شده است. شما می توانید با استفاده از این ایده ها می توانید بازسازی منزلتان را با خیال آسوده انجام دهید.

اگر می خواهید نوسازی و بازسازی منزلتان را به شرکت های پیمانکار و متخصص در این زمینه واگذار کنید، حتما یک قراردادرسمی که به امضای دو طرفین رسیده است تهیه کنید. این کار به این دلیل است که پیمانکار ملزم به اجرای تمام آنچه که در قرارداد ذکر شده است، باشد.

• قبل از انجام بازسازی، از سالم بودن شیرآلات، لوله کشی ها و برق کشی خانه اطمینان حاصل نمایید.
• بهتر است اعضای خانواده در طی مراحل بازسازی های ریشه ای در خانه نبوده و در یک مکانی دیگری ساکن باشند. در صورت نیاز خانه را تخلیه یا لوازم منزل را به صورت بسته بندی شده در یکی از اتاق های منزلتان قرار دهید.
• برای خرید متریال و مصالح مورد تا جایی که می توانید و بودجه درنظر گرفته شده اجاره می دهد، مواد با کیفیت تر و به روزتری خریداری کنید
• اگر قرار است بازسازی به دست خودتان انجام شود حتما قبل از شروع عملیات، مطالعات و آگاهی های خود را در این زمینه افزایش دهید. به کارگیری یک کارگر با تجربه نیز می تواند کمک بزرگی در انجام عملیات بازسازی باشد.

بازسازی خانه های کلنگی چگونه است؟

بازسازی خانه قدیمی به صورت یک پروژه ریشه ای با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده قابل اجرا است. خانه های کلنگی با توجه به قدمت بالا و خطرات بالایی که در بازسازی داند دارای اصول و فنون خاص خود است.
به همین دلیل انجام بازسازی خانه های قدیمی نمی تواند توسط خود مالک انجام شود. با استفاده از خدمات یک شرکت معتبر می توانید خسارات و اشتباهات احتمالی در فرایند بازسازی های کلنگی را کاهش دهید. مراحل بازسازی خانه کلنگی شامل موارد زیر است :

  • یافتن شرکت های با تجربه بالا و متخصص در این زمینه
  •  بازدید کارشناسان فنی شرکت از پروژه برای موارد فنی و تخصصی و برآورد هزینه مورد نیاز
  •  برگزاری جلسه بین متخصصین شرکت و مالک برای درخواست های مورد نیاز مالک
  •  طراحی و ارائه نقشه نهایی از خانه بازسازی شده
  •  تایید نقشه توسط مالک
  •  برآورد هزینه های لازم و تعیین زمانبندی برای بازسازی
  • تعیین فازهای مختلف اجرای عملیات بازسازی و اولویت بندی آنها
  •  نظارت درست و صحیح متخصصان شرکت بر تمام مراحل بازسازی منزل

هزینه بازسازی خانه کلنگی و قدیمی

هزینه بازسازی خانه بهتر است توسط شرکت های پیمانکاری و متخصص در این زمینه انجام شود. چرا که اشتباه و خطا در مورد قیمت بازسازی خانه به کمترین حد ممکن برسد.
هزینه بازسازی منزل با توجه به بودجه و خواسته مالک خانه می تواند متفاوت باشد.
همان طور که در بالا گفته شد برای بازسازی منازل قدیمی با کمترین هزینه می توانید از شرکت های معتبر و متخصص در این زمینه بازسازی منزل در تهران کمک بگیرید.

در هزینه بازسازی منزل کلنگی هزینه های مختلفی لحاظ می شود:
• هزینه بازسازی توالت
• هزینه بازسازی آشپزخانه
• هزینه بازسازی نمای ساختمان

بازسازی خانه های کوچک

بازسازی منزل کوچک در بعضی از مواقع با هدف افزایش فضا و بالابردن کارایی فضا انجام می شود. طراحی و چیدمان نادرست می تواند فضای داخلی یک خانه را کوچکتر از آنچه که هست نشان دهد. یکی راهه حل های این مشکل بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی است.

دکوراسیون داخلی

در بازسازی خانه های کوچک بهتر است بجای دیوار های گچی و آجری از طرح های اپن و دلبازتر امروزی استفاده شود. استفاده از رنگ های روشن و ملایم نیز می تواند خانه را بزرگ تر نشان دهد.

این مقاله راهنمایی جامع برای صفر تا صد مراحل بازسازی منزل و یا خانه های فرسوده و قدیمی بوده است تا شما برای یک راه اصولی و درست کمک کند. ما به شما توصیه می کنیم که حتما برای بازسازی منزلتان از یک گروه با تجربه و متخصص استفاده کنید. چرا که شما خودتان به تنهایی نمی توانید در تمام مراحل را پشت گذر گذاشته و روش اصولی را اجرا کنید.

شرکت هایی زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند برای اطلاع از این موسسات و شرکت ها می توانید مقاله بعدی ما که در زمینه است را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن