دکوراتیو

دکوراسیون داخلی منزل| جدیدترین ایده برای دکوراسیون و چیدمان خانه

دکوراسیون داخلی منزل

آیا شما به دنبال ایده های جدید و جذاب برای دکور خانه خود هستید ؟ یا در حال حاضر به دنبال نکاتی برای تزئین یک اتاق نشیمن یا اتاق خواب و یا دکوراسیون آشپزخانه می باشید؟ این مقاله سبک جدید و نوینی را در مورد طراحی و دکوراسیون داخلی منزل شما با تازه ترین متود های روز دنیا در اختیارتان قرار می دهد.

اگر به تازگی به فکر تغییر دکوراسیون منزل خود افتاده اید و اولین گزینه در لیست شما سالن پذیراییست و دنبال یک دکوری جدید هستید این مطلب را با دقت بخوانید.

چیدمان منزل

چگونه می توانید خانه خود را به گونه ای طراحی کنید، در حالی که منعکس کننده سبک شخصی شما باشد ، فضای شما را نیز به بهترین شکل ممکن نمایش دهد؟ اگر این کار را به خوبی انجام دهید یک خانه راحت و شاد خواهید داشت. اما اگر این کار را به درستی انجام ندهید خانه شما به یک بخش دلپذیر تبدیل نمی شوند. با کمی برنامه ریزی و با دنبال کردن راهنمایی های طراحان داخلی شانس موفقیت بسیار بیشتری خواهید داشت

قدم به قدم با ما همراه باشید تا روش صحیح چیدمان منزل را به شما آموزش دهیم .

تعیین سبک دکوراسیون منزل

تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید زندگی کنید
قدم اول انتخاب سبک زندگی است . شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید سبک طراحی داخلی خانه سنتی یا مدرن ، رسمی یا راحت باشند و از لحاظ بصری گرم یا سرد باشند.
سبک دکوراسیون منزل یکی از مراحل مهم طراحی خانه است. چرا که با انتخاب نوع طرح کار شما در خرید مبل و فرش و وسایل خانه راحت تر می شود. تعیین سبک کمک می کنند که چه رنگ و چه سبک مبل را خریداری کنید.
شما برای دکوراسیون خانه باید رنگ دیوارها را در نظر بگیرید ، مبلمان موردنظر خود را از قبل تهیه کرده و اینکه به چه مواردی نیاز دارید و چگونگی چیدمان مبلمان توجه داشته باشید. نگاه کردن به سالن پذیرایی به شما کمک می کند که رنگ ها را چگونه در کنار هم قرار دهید. اما اولین چیزی که باید در مورد طراحی منزل خود بدانید سبک تزئین شما است.این نکات گفته شده را در مورد چگونگی شروع کار برای دکوراسیون خانه خود در نظر داشته باشید.
برای مثال اگر شما سبک مدرن را در نظر گرفته اید می دانید که باید دنبال مبل و وسایل مدرن و لوکس باشید. باید از وسایلی تزئینی مدرن نیز استقاده کنید.

انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل

سبک های دکوراسیون داخلی بسیار متفاوت بوده و انواع مختلفی دارذ. در زیر نوع مدل ها همراه با عکس آنها معرفی شده است. می توانید از این مدل سبک ایده بگیرید و خانه خود را تزئین کنید.

سبک دکوراسیون مینیمال

این سبک از دکور بر پایه سادگی بوده و می توان به سادگی در شکل و طراحی دکور دیوار ها، اثاثیه بدون زرق و برق اشاره کرد.
رنگ هایی که در این سبک پرکاربردتر است رنگ سفید و رنگ های خنثی می باشد. مهم ترین ویژگی سبک مینیمال خلوت بودن فضا است که باعث ایجاد یک آرامش خاصی در محیط می شود.

سبک دکوراسیون امروزی

فضای منزل با دکوراسیون امروزی احساس صمیمیت بیشتری را به بشما انتقال می‌دهد. به طور مثال استفاده از خط های خمیده در سبک امروزی یکی از تحولات آن است.

سبک دکوراسیون مدرن

برای اینکه بتوانید در منزل خود سبک دکوراسیون مدرن را پیاده سازی کنید باید توجه داشته باشید که مهم ترین ویژگی سبک مدرن رنگ های ساده و خط های صاف و منظم است و هرچه فضا خلوت تر و ساده تر باشد با سبک مدرن تطابق بیشتری دارد. بهتر است بیشتر از شیشه و استیل و رنگ های سفید و نقره ای در فضا استفاده شود و هر چه وسایل صاف و صیقلی تر باشند این سبک جذابیت بیشتری خواهد داشت.

سبک دکوراسیون روستیک

آن دسته از خانواده هایی که تصمیم می‌گیرند در دکوراسیون منزل خود از سبک روستیک استفاده کنند ممکن است آن را با سبک روستایی هم بشناسند. در واقع ویژگی اصلی سبک روستایی و روستیک یک خانه ساده و بی آلایش است که تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده شده است و میتوانید در این خانه از وسیله های کهنه و رنگ و رو رفته استفاده کنید تا این فضا را اصیل تر نشان دهید.

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک
دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون داخلی ایرانی

دکوراسیون ایرانی
دکوراسیون ایرانی

 

سبک دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون صنعتی
دکوراسیون صنعتی

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی
سبک اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون داخلی وینتج

سبک دکوراسیون داخلی وینتج
سبک دکوراسیون داخلی وینتج

دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی نقش موثری در حس و حال هر خانه دارد. اگر چیدمان دکوراسیون داخلی به خوبی انجام شود و تمام موارد نام برده شده در کنار یکدیگر به کار برده شود، خانه ای منحصر به فرد نسبت به خانه های دیگر خواهید داشت. با استفاده از نکات گفته شده می توانید با وسایل ساده و ارازان قیمت یک خانه ای متفاوت داشته باشید.

مبل ها

مشکل شایع مردم عدم اطلاع از چگونگی چیدمان مبلمان پذیرایی است. بیشتر اوقات افراد مبل های خود را گوشه ای از دیوار روبه روی یکدیگر می چینند. اما چیدمان مبلمان چیزی است که نیاز به برنامه ریزی کمی بیشتر دارد. موارد مهمی مانند انتخاب نقطه کانونی،رنگ های موجود در پذیرایی و در نظر گرفتن رفت و امد در سالن وجود دارد.
محدوده ای از خانه را که در آن به صحبت می پردازید در نظر بگیرید. مهم نیست که اتاق نشیمن شما چقدر بزرگ باشد، مهم این است که در فضای در نظر گرفته شده با چیدن مبل ها یک جایی دنج برای صحبت کردن داشته باشید.مبل های خود را هماهنگ با سبک دکور خانه خریداری کنید.

 نور و تاریکی را مخلوط کنید

زمانی نور  اتاق پذیرایی ترکیبی از رنگ های سفید و روشن باشد ، فضای آرام تر و بزرگ تری را برای شما فزاهم می کند. باید رنگ مبل ها، پرده ها و قالی مکمل یکدیگر بوده و هارمونی داشته باشند.

فرش ها

فرشهای خانه می توانند یک مشکل و یک چالش بزرگ برای دکور خانه باشد. مهمترین نکته در مورد فرش اندازه سالن پذیرایی خانه است. بنابراین از اندازه نشیمن و نحوه چیدمان مبلمان خود مطمئن شوید. تمام مبلمان در لبه فرش ها قرار داده و حدود ۱۰ تا ۲۰ سانت از دیوار ها فاصله داشته باشند.

تزئین دیوارها

دیوارهای خالی نشانه یک اتاق ناقص است. با استفاده از وسایل تزئینی و همچنین تابلوهای عکس هنری یا مجسمه ها فضا را جذابتر کنند.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

اشپزخانه محلی برای پخت و پز ، غذا خوردن ، خندیدن و لذت بردن از یک دورهمی خانوادگی است. آشپزخانه یک بخش جدایی ناپذیر از خانه است. باید برای لذت بردن از غذا آن را تزئین کنید.
دکوراسیون آشپزخانه باید بگونه ای طراحی شده باشد که دسترسی به وسایل را راحت تر کند. به عنوان مثال ، غلات و ظرف های غذا باید نزدیک میز غذا خوری باشند. محل قرار گیری آبچکان و سینک حد امکان به ماشین ظرفشویی نزدیک باشد . فنجان در نزدیکی قوری و یا چایی ساز باشد.
شلوغی آشپزخانه ، خانه را بسیار بی نظم نشان می دهد. انتخاب میز ناهار خوری و  وسایل آشپزخانه هم رنگ و هم مدل با کابین ها یکی دیگر نکات مهم در دکور آشپزخانه است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

داشتن یک شپزخانه کوچک به این معنی نیست که نمی توان آنرا زیبا طراحی کرد. دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود به تنهایی می تواند در مقابل آشپزخانه های بزرگ به زیبایی بدرخشد. برای دکوراسیون آشپزخانه کوچی تلاش کنید که تمام آشپزخانه را کابینت کنید تا از تمام فضای آن استفاده کنید. سعی کنید که وسایل آشپزخانه را داحل کابینت ها قرار دهید.
وسایل برقی خود را چند کاره خریداری کنید تا فضای کمتری اشغال کند.
از کابینت های با رنگ روشن استفاده کنید رنگ های روشن فضا را بزرگ تر نشان می دهد.

نمونه هایی از جدیدترین تصاویر دکوراسیون و دیزاین داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

برای دکور خانه های کوچک به نکات زیر توجه کنید.

  • استفاده از رنگ های روشن برای بزرگ تر نشان دادن خانه
    استفاده از عسلی های گرد. چرا که به دلیل نداشتن گوشه فضای کمتری اشغال می کند.
  • پرده ها و دراپه هایی که از سقف آویزان می شوند و تا کف اتاق امتداد دارند نیز می توانند کاربردی هوشمندانه از ارتفاع اتاق ها باشند.
  • استفاده از کاناپه بجای مبل های بزرگ و جاگیر
  • کنار گذاشتن میزهای کنار تخت یا هر نوع میزی که در کنار دیوارها قرار داده می شوند و بدون کاربری مفید هستند.
    به کارگیری آینه بزرگ و تمام قدی در اتاق خواب های کوچک برای بزرگ تر نشان دادن اتاق.
  • استفاده از مبل های راحتی یک تکه با طراحی مناسب برای اتاق مورد نظرتان به جای استفاده از تعداد زیادی مبل های تک نفره کوچک.
  • کنار گذاشتن وسایل غیر ضروری. شما می توانید لوازم غیر ضروری خود را کنار گذاشته و یا در زمان لازم از آن استفاده کنید. برای اینکه متوجه شوید کدام لوازم غیر ضروری است آن را به مدت ۹۰ وز کنار گذاشته در صورت اینکه در طی این ۹۰ روز به آن نیاز نداشتید یک وسیله غیر ضروری محسوب می شود.

دکوراسیون اتاق خواب

سرویس خواب مهم ترین بخش دکور اتاق خواب است. تنها به زیبایی تخت خواب نباید دقت کنید بلکه به راحتی و استاندارد بودن آن از لحاظ طبی توجه کنید.

اگر اتاق خواب شما کوچک است از سرویس خواب هایی استفاده کنید که پایین ان کنسول داشته و می توانید وسایلتان را داخل آن بگذارید. از کاغذ دیواری هایی با رنگ ملایم و ساده استفاده کنید تا فضای اتاق خواب شما آرام باشد. اگر در اتاق خواب مطالعه می کنید باید به اندازی کافی نور پردازی داشته باشد. سعی کنید که در اتاق خواب از وسایل زیاد استفاده نکنید.

اجرای دکوراسیون داخلی خانه

برای اینکه بتوانید از فضای خانه خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنید شرکت هایی موجود دارد که برای شما دکور خانه تان را تغیر داده. اجاری دکوراسیون خانه آنچنان سخت نیست با مطالعه مقاله ها مختلف در مورد دکوراسیون خانه می توانید بهترین را پیاده سازی کنید.

 

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن