مبل شزلونمبلمان منزل

مبل شزلون با طراحی خاص و شیک [جدیدترین مدل مبلمان شزلون]

مبل شزلون

مبل شزلون با دیگر مبل ها بسیار متفاوت است. دیگر مبل ها به صورت ست ۷ نفره و یا ۹ نفره می باشد که فضای منزل ما را کامل می کند. مبلمان شزلون به صورت مستقل گوشه ای از محیط را فرا می گیرد. در واقع مبل های طرح شزلون یک مبل تک نفره است و دارای طراحی خاصی می باشد. این نوع مبلمان دکوراسیون داخلی منزل شما را لوکس تر و خاص تر نمایان می کند. این نوع مبلمان را می توانید همراه با یک عنصر جذاب و شیک به دکوراسیون منزلتان اضافه کنید.

شزلون ها طرفداران بسیار خاصی دارد. این نوع مبل ها بیشتر در فضاهای لوکس استفاده می شود. استفاده از مبلمان شزلون در کنار مبل های راحتی و یا استیل، دکوراسیون منزل را زیبا تر جلوه می دهد. از این نوع مبل ها می توانید در فضای سالن پذیرایی و حتی اتاق خواب نیز استفاده کنید.

انواع مبلمان شزلون

انواع شزلون در سبک های کلاسیک و مدرن موجود هستند. شما می توانید با توجه به نوع دکوراسیون محیط خود، از این مدل مبلمان بهره مند شوید. انواع مبلمان شزلون شامل موارد زیر می باشد:

  • شزلون مدرن
  • شزلون اسپرت
  • شزلون تاجدار
  • شزلون راحتی
  • شزلون ویکتوریا
  • شزلون صندلی دراز
  • شزلون فرانسوی
  • شزلون ترکی

 

شزلون مدرن

مبلمان شزلون مدرن دارای تزیینات ظریف و زیبا هستند. شزلون مدرن دارای طرح های هندسی و اکسسوری های فلزی می باشند. این مبل ها با طرح های بسیار متنوع و متفاوت ساخته می شوند و همچنین با استفاده از پارچه های رنگی روکوبی می شوند. این نوع مبلمان با هزینه های بالا و گران قیمت به فروش می رسند. مبل شزلون مدرن در دو نوع مبل بدون پشتی و پشتی دار تهیه می شود.

شزلون اسپرت

شزلون اسپرت نوعی شزلون مدرن می باشد. در طراحی این نوع مبل ها از رنگ و پارچه ها و همچنین از طرح های ساده تری استفاده شده است. این نوع شزلون بیشتر جنبه راحتی دارد و با هر دکوراسیونی سازگار است. شازن اسپرت بیشتر به صورت پشتی دار یک طرفه تهیه می شود.

شزلون تاجدار

شزلون تاجدار نوعی شزلون سلطنتی به شمار می آید. این نوع مبلمان دارای پارچه های با سبک سلطنتی ساخته می شود. رنگ این مبلمان شزلون سلطنتی بسیار خاص می باشد. این نوع مبلمان بیشتر در سالن های پذیرایی چیده می شود. شزلون تاجدار مناسب برای دکوراسیون هایی با سبک سلطنتی می باشد. شزلون های تاجدار به صورت پشتی دار، بدون پشتی و همچنین دو طرفه و یک طرفه تهیه می شود.

شزلون راحتی

جدید ترین مدل مبلمان شزلون شامل شزلون های راحتی می باشد. شزلون راحتی در محیط سالن پذیرایی و یا اتاق خواب قرار می گیرد. شزلون راحتی بدون دسته هستند و با فرم آناتومی بدن بسیار سازگار هستند. راحتی این نوع مبل ها بسیار زبان زد می باشد. شزلون های راحتی را بیشتر در فضای اتاق خواب مورد استفاده قرار می دهند.

شزلون ویکتوریا

مبلمان شزلون ویکتوریا دارای جزییات، نقش و نگار های بسیار ظریف بر روی پایه ها و دسته های مبل هستند. این شزلون ها جزو گران قیمت ترین نوع مبلمان می باشند.

شزلون صندلی دراز

شزلون های صندلی دراز بیشتر حکم زیبایی را دارند و جلوه بسیار خاصی را به محیط می دهند. این نوع مبل ها را بیشتر یونانیان باستان، رومی ها و مصری ها استفاده می کنند. مبلمان شزلون صندلی دراز دارای قسمت پشتی هستند که دارای ارتفاع زیادی می باشد. مبل صندولی دراز هیچ گونه راحتی برای افراد ندارد.

شزلون فرانسوی

شزلون فرانسونی نوعی از شزلون صندلی دراز می باشد. با این تفاوت که علاوه بر داشتن پشتی، بسیار شیک و راحت هم هستند. این نوع مبل ها دارای دسته می باشد که به راحتی می توانید دست هایتان را بر روی آن قرار دهید. از این نوع مبل ها بیشتر در فضاهایی استفاده می شود که دارای دکوراسیون های سلطنتی و کلاسیک نیز هستند. شزلون فرانسوی شامل سبک های لوییس و رگانس هم می شوند.

شزلون ترکی

شزلون ترکی بسیار حجیم و راحت هستند. این نوع مبل ها برای استراحت  بسیار مناسب می باشد. دارای تزیین های خاص و زیبا از جمله: منگوله، پارچه های چین دار، پارچه های مخمل، دکمه کوبی و کاشت نگین روی پارچه می باشد.

 

نکاتی درباره‌ی چیدمان مبل شزلون

چیدمان مبلمان شزلون بر اساس نوع آن ها متغیر می باشد. شما می توانید مبلمان شزلون را در سالن های پذیرایی، دفتر کار، اتاق خواب، اتاق های شخصی، اتاق مهمان، حیاط منزل و حتی در تراس خود استفاده کنید. این نوع مبل ها با عنوان مبل تک نفره شناخته شده است. پس این نوع مبل های برای نشستن یک نفر طراحی شده است و با کاناپه متفاوت است. شزلون ها را با توجه به نوع دکوراسیون منزل خود خریداری کنید. رنگ و طراحی داخلی محیط، در انتخاب نوع شزلون ها بسیار تاثیر گذار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن