حمام و دستشویی موجود در خانه ها، از جمله مکان های خاصی هستند که برای حفظ سلامتی و بهداشت خود هر روز از آن ها استفاده می کنیم. سرویس بهداشتی علاوه بر ویژگی کاربردی، از نظر طراحی ظاهری نیز اهمیت بسیاری دارد. امروزه با افزایش جمعیت، خانه ها و آپارتمان های مدرن رفته رفته کوچک تر شده و فضای سرویس بهداشتی نیز به همان تناسب کوچک تر می شود. ایجاد تغییر کلی در این مکان علاوه بر هزینه زیاد، کار بسیار دشواری نیز به شمار می رود. در ادامه به ایده هایی کاربردی ای خواهیم پرداخت که سرویس بهداشتی باریک و کوچک را به مکانی کاربردی تر تبدیل خواهند کرد. با پویانو همراه باشید:

برای این که سرویس بهداشتی مکانی زیبا و کارآمد باشد، نیازی نیست که حتما متراژ بزرگی داشته باشد. بسیاری از افراد نمی دانند چگونه می توان یک سرویس بهداشتی باریک را دکوراسیون کرد. آن ها تصور می کنند که روش های قابل استفاده در چنین مکانی بسیار محدود است، زیرا به نظر می رسد که هیچ راهی برای کارآمد تر کردن سرویس بهداشتی کوچک وجود ندارد. اما این موضوع صحت ندارد.

همیشه راهی برای بهبود کاربرد فضاهای باریک و کوچک وجود دارد. هم چنین امروزه هزاران وسیله مخصوص مکان های کوچک طراحی و تولید می شود. سرویس بهداشتی نیز یکی از این مکان ها به شمار می رود.

هر جزئیاتی که در سرویس بهداشتی کوچک مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای هدف مشخصی باشد. زیرا به دلیل محدود بودن فضا باید کارآمدی اشیاء در الویت قرار بگیرد. سرویس بهداشتی باریک و کوچک یک مکان ایده آل نیست، اما زمانی که چنین مکان هایی به درستی طراحی شوند بسیار کارآمد خواهند بود. با الویت قرار دادن ویژگی کاربردی سرویس بهداشتی، می توان فضایی بزرگتر و دلباز تر ایجاد کرد.

در چنین مکانی محل مناسب قرار دادن روشویی و توالت، دوش حمام، حوله ها و هر وسیله دیگری یک مشکل محسوب می شود. برای این که بتوانید با این مشکلات مواجه شوید ترفند ها و ایده های متنوعی وجود دارند. روش های جاسازی اشیاء و حتی رنگ دیوار ها نیز از ترفند های کاربردی به شمار می روند، زیرا تک تک این موارد می توانند تاثیری بی نظیر در سرویس بهداشتی ایجاد کنند.

ایده کاربردی برای سرویس بهداشتی باریک