کابینت اکریلیک یا کابینت ممبران : کابینت های آشپزخانه تنها بخش مهمی از آشپزخانه نیستند، بلکه در کل محیط خانه فضای اصلی برای جاسازی اشیاء به شمار می روند. این کابینت ها که لوازم مورد نیاز برای آشپزی و غذاخوردن را در آن ها نگه داری می کنیم، باید راحت تمیز شده، مقاوم، مستحکم و دارای طراحی ای کارآمد باشند. کابینت آشپزخانه با در نظر گرفتن این ویژگی ها نسبت به سایر کمد های موجود در خانه، مکانی بسیار حساس و مهم برای جاسازی اشیاء به شمار می روند.

به همین دلیل زمانی که می خواهید کابینت های آشپزخانه را بازسازی کرده و یا برای آشپزخانه جدید کابینت تهیه کنید، مدلی را انتخاب کنید که دارای این ویژگی ها باشد و برای این منظور باید جنس مناسب را برای آن انتخاب کنید.

کابینت ها اصلی ترین عنصر در دکوراسیون آشپزخانه بوده و معمولا سطح رویی کابینت ها (صفحه کابینت)، کاشی های کف و دیوار و حتی رنگ لوازم برقی نیز بر اساس مدل کابینت ها انتخاب می شوند. این موضوع بدین معنا است که علاوه بر جنس کابینت ها، مدل و طراحی آن ها نیز بسیار اهمیت دارد. برای این که کابینتی داشته باشید که هم سلیقه شما را به نمایش گذاشته و هم نیازهایتان را بر طرف کند باید تمام این موارد را در نظر داشته باشید.

امروزه مواد اصلی تشکیل دهنده بسیاری از لوازم و اشیاء صنعتی، چوب های تولید شده ای مانند نئوپان و ام دی اف هستند. زمانی که صحبت از کابینت های آشپزخانه می شود، این چوب های تولید شده با روش های مختلف لایه سازی دارای روکشی صاف و مقاوم شده و در نتیجه تبدیل به کابینت هایی از جمله ممبران و یا اکریلیک می شوند.

کابینت اکریلیک یا کابینت ممبران