پارکت لمینت یا کاشی : زمانی که صحبت از آشپزخانه می شود، تمام جزئیات موجود در آن باید در نظر گرفته شوند. در مکان پرکاربردی مانند آشپزخانه که هم فضایی عمومی به شمار رفته و هم نقش مهمی در کیفیت زندگی ما دارد، توجه به نوع و شکل کفپوش ها، دیوار ها، کابینت ها و تمام لوازمی که در آن به کار برده می شوند از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال در اتاق نشیمن مشکلات معماری و یا ویژگی هایی که مورد پسند شما نیستند را می توانید به راحتی با استفاده از مبلمان و اکسسوار ها پنهان کرده و تمرکز افراد را به جای دیگری منتقل کنید.

اما در آشپزخانه هر جزئیاتی در روند کار روزانه شما تاثیر گذاشته و از نظر زیبایی نیز پنهان کردن مشکلات بسیار دشوار تر است.

پارکت لمینت یا کاشی

برای کف آشپزخانه پارکت لمینت بهتر هست یا کاشی

یکی از جزئیات مهم و تاثیر گذار در طراحی آشپزخانه کفپوش آن است. البته در هر کدام از اتاق ها کفپوش ار اهمیت ویژه ای برخوردار است، ظاهر هر مکانی را تغییر داده و به عنوان عنصری اصلی شناخته می شود که بر شخصیت اتاق تاثیر می گذارد. اما در آشپزخانه برای انتخاب کفپوش مناسب باید به نکات بیشتری توجه کرد. زمانی که صحبت از کفپوش آشپزخانه می شود معمولا کاشی بیشترین کاربرد را دارد. البته در سال های اخیر کاربرد لمینت نیز بسیار افزایش یافته است.

پیشرفت تکنولوژی های تولید و این که امروزه لمینت ها بافت و ظاهر چوب طبیعی که به یک ترند تبدیل شده است را به نمایش می گذارند باعث شده است تا کم کم لمینت ها جای کاشی را در استفاده در کفپوش بگیرند.

اما در واقع بیشتر از افرادی که از لمینت برای کفپوش آشپزخانه استفاده می کنند، افرادی وجود دارند که با شک و تردید به این موضوع نگاه می کنند. شاید آشپزخانه به اندازه سرویس بهداشتی خیس و مرطوب نباشد، اما باز هم به عنوان مکانی شناخته می شود که ویژگی های زمین های مرطوب را دارد. در این مطلب تلاش شده است تا پرسش های شما در مورد کاربرد پارکت لمینت یا کاشی در آشپزخانه پاسخ داده شود. پس با پویانو همراه باشید:

 

  • بودجه و بازگشت سرمایه

یکی از بزرگترین امتیازات پارکت لمینت، اقتصادی بودن است. منظور از بازگشت سرمایه نیز این است که استفاده از لمینت در کفپوش آشپزخانه باعث می شود هنگام فروش خانه ارزش آن افزایش یابد. پارکت لمینت دارای تنوع بسیار زیادی در مدل و کیفیت است و میانگین هزینه یک لمینت با کیفیت متوسط نسبت به کاشی با کیفیت متوسط نسبتا ارزان تر خواهد بود.

علاوه بر هزینه خود کفپوش ها، در لمینت به دلیل این که هزینه های چسب و درزگیری های مورد نیاز در کفپوش کاشی نیز وجود ندارد، بودجه مورد نیاز آن کاهش می یابد. هم چنین نسبت به کاشی نیز نیاز به کار کمتری دارد  و از آن جایی که نصب آن راحت است دست مزد کارگران نیز کاهش می یابد.

یکی از بزرگترین امتیازات پارکت لمینت، اقتصادی بودن است